1.3 Dizel Astraya Downpipe

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.3 dizele yazılım yaptırdıktan sonra kat iptali ve downpipe yaptırsak 1.3 den güzel ses alabilirmiyiz vede maliyeti felan ne olur stoc araca bloww-off sizce bunları yaptırdıktan sonra yararı varmıdır

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Dizel Astraya Downpipe

1.3 araca hiçbirşey yapılmaması daha hayırlı olur bence . ne ses ne performans verimi olur yapılan maliyete göre . kısacası değmez 1.3 lere ..yapılacaksa chipbox en mantıklısı  :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete Bey'e katılıyorum... Bence de mekanik dokunuşlar yerine yazılımsal dokunuşlar tercih edilmeli 1.3 için... Ayrıca ses konusu da dizel aracın karakterine ters bir durumdur, ihç oynamaya gerek yok. İlla ses ile alakalı bir dokunuş istiyorsanız HKS blow off takabilirsiniz. Güzel çufluyor bizim araçlarda... :)

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Blow off konusunda şüphelerim var aslında . Güzel havalı vites değişimleri oluyor ama Turbonun performansını düşürüyor diye düşünmekteyim . yani her cuff yaptığında turbodakı yuksek basıncı düşürüyor  bir üst viteste araç yeterli performansı yakalayamıyor bence . benzinli turbo aracta blow off kullandım ve soyledıklerım benzınlı ıcın gecerlı değil dizel motor için böyle düşünüyorum  heleki 1.3 te performans yani aracın gaza tepkisi seriliği düşebilir . Yanılıyorsam affola :)