1,3cdti astra j ısınma sorunu

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba sabahlari ise giderken ortalama 18 kmh mesafe kat ediyorum ve bu sure zarfinda aracimin harereti tam olarak yukselmiyor yukselincede kalorifer fanini actigim anda düşüş e geçiyor bunun sebebi nedir sizce

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam havalar aşırı soğuk, termostat biraz geç açıyor, bu nedenle su fazla ısınmadan geri soğumaya başlıyor. Motor komple gövdeyle ısınana kadar bu sorun devam edecektir diye düşünüyorum. Dün gece bende de bu şekilde ilk 5-10 km boyunca dalgalanma oldu. Şehiriçine girip hız düşünce hararet 90'a sabitlendi.

• Beğen
Tepkiler: EzgiK ve Mert351

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araba soğuk kalıyorsa termostat bakılmalı açık kalıyordur ısınmıyordur

• Beğen
Tepkiler: Mert351

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Yok yok j kasalar böyledir. İlk harekette hararet biraz yükselir, iyi motor biraz ısındı dersiniz tam, pat geri düşer. Sonra yavaş yavaş toparlar. Ben sıfırını da aldım o da öyleydi.

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok yok j kasalar böyledir. İlk harekette hararet biraz yükselir, iyi motor biraz ısındı dersiniz tam, pat geri düşer. Sonra yavaş yavaş toparlar. Ben sıfırını da aldım o da öyleydi.
Teşekkürler icimi rahatlattin ☺️

EzgiK

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var, bu konuyu görmediğim için yeni konu açtım. Sizin düzeldi mi probleminiz, benim g kasa aracımda da son 1 haftadır bu sorun var fakat benim ki çıkıp indikten sonra tekrar sabitleme yapmıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ezgi hanım termostata bakılmalı

• Beğen
Tepkiler: EzgiK

EzgiK

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kendi konumda yazmıştım aslında ama cevap verdiniz teşekkür ederim burada da detaylandırayım, hararet müşürü olavilir mi peki nitekim aracımda nadirde olsa ilk seferde marş almama sorunu var birde klima ısıtmasında sorun yok

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ısıtıyormu ona bakılmalı eğer aracınız mars almıyorsa müşürün soketini yerinden çıkarın alırsa müşürde değişebilir genelde müşürde fan sürekli çalışır yada açmaz gibi sorunlar olur araba zor ısınıyorsa yada ısınınca kaloriferi açınca ısı cabuk düşüyorsa termostat açık kalmis olabilir

• Beğen
Tepkiler: EzgiK

EzgiK

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ısıtıyormu ona bakılmalı eğer aracınız mars almıyorsa müşürün soketini yerinden çıkarın alırsa müşürde değişebilir genelde müşürde fan sürekli çalışır yada açmaz gibi sorunlar olur araba zor ısınıyorsa yada ısınınca kaloriferi açınca ısı cabuk düşüyorsa termostat açık kalmis olabilir
Kalorifer ısıtıyor sorunsuz, ilk açtığımda hararet göstergesini yükseltiyor ardından kapattığımda tekrar düşüyor