1.4 T Astra Sedan Yakıt Tüketimi

black_eups

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün gece 2 civarı İstanbul-Kocaeli arası 125 km yol geldim uykum ve acelem olmadığı için aracın 90 km ile yakıt tüketimini test ettim, yol tam istediğim gibi boştu ve neredeyse 89 km hıza düşmeden geldim gişelerden dahi 90 ile geçtim :) hiç fren kullanmadım sadece izmitte tek ışıkta durup kalktım, onun dışında gaza ya da frene müdahale etmedim. İnanın bunu başarmak çok zor aracı aldığımdan beri ilk defa böyle bi çılgınlık deniyorum (:) ama sonucu beni çok şaşırttı: ortalama 4.2 litre benzinin şuan pompa fiyatı 5.11 *4.2=21.462 kmde 215 kuruş.. Bu değeri babam 2011 model tüplü corollasında yakalayamıyor. Araç 1.4 t Sedan manuel vites. Aracın en sevdiğim yanı 90 km hızla 1800 devirlerde bile 6. viteste yüksek tork sebebiyle dik yokuşlarda bile vites altçatmanızı istememesi.. Babamın aracıyla 6 viteste 120 km hızla 3.000 devirde Dilovası rampasında tıkanıp 4. vitese kadar düşerken benim aracımla 6. viteste istediğim devir ve hız bandında çıkabiliyorum üstelik daha az bir yakıt ortalaması ile.. Sürekli gider gelirim Kocaeli-İstanbul arası normal yakıt değerlerimde 140 km ortalama hızla 7 litrenin üzerine çıkmıyor. Yoğun trafikte aralarda 230 km hıza çıkmalarda dahil.. Araçlarımızın yakıtı gerçekten cüssesine yakışır tarda, ah bide benzinimiz biraz uygun olsaaa.....

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com
Ynt: 1.4 T Astra Sedan Yakıt Tüketimi

Maşallah sizin araç dizel olmuş  ;D

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu değerleri uzun yolda çok rahat yakalıyorum.. araçlarımız çok başarılı buluyorum sarfiyat konusunda üstelik benimki A/S

Ancaaaakkk,

söz konusu şehir içi olunca A/S tam bir ömür törpüsü... yakıt göstergesi böle böle aşağıya aşağıya kayıyor ya o an elimle tutup yukarı çekesim geliyor :D

İstanbul Ankara için bu araç LPG siz çok yakıyor ne yazıkki...

onur.ckmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2011 model 1.4 Turbo aracımın yakıt tüketimi şehir içi (Çevreyolu değil) 0.45 TL. Fakat arada bir gazlama ve agresif kullanımda var bu ücretin içinde. Ortalama 20 km hız yazıyor ekranımda . :) Ramazan sonu bayramda İstanbul-Kastamonu arası yolculuk yapacağım. Ortalama 600 km yol yapacağım tüketimi çok merak ediyorum. 90 yada 100 km/h arası CC ile gitmeyi düşünüyorum fakat İstanbul dan çıktıktan sonra yakıt ortalamasını sıfırlayıp yolculuğa devam edeceğim.

Teyna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar,

Şu an 2012 Astra 1.3 CDTI Sedan aracım var. Aylık ortalama 500 km yol yapıyorum. Tuzla tarafında oturduğum için trafik derdimiz yok. Benzinli otomatik alsam, yakıt tüketimi konusunda ne dersiniz? LPG'ye ihtiyaç duymam sanırım? Doğru mu düşünüyorum?

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teyna link' Alıntı:
Merhabalar,

Şu an 2012 Astra 1.3 CDTI Sedan aracım var. Aylık ortalama 500 km yol yapıyorum. Tuzla tarafında oturduğum için trafik derdimiz yok. Benzinli otomatik alsam, yakıt tüketimi konusunda ne dersiniz? LPG'ye ihtiyaç duymam sanırım? Doğru mu düşünüyorum?
Sizin icin ideal diyebilirim. Trafik yoksa 6-7.5 lt arasi tuketiminiz olur yaklasik. Bulundugum il adiyaman sakin bi trafigi var 7 lt civari yakiyorum gazlamazsam

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teyna link' Alıntı:
Merhabalar,

belirttiğiniz şartlarda ayda 500 km ile max 200 TL yakıt gideriniz olur aylık. LPG ile uğraşmaya değmez bence.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:
Sizin icin ideal diyebilirim. Trafik yoksa 6-7.5 lt arasi tuketiminiz olur yaklasik. Bulundugum il adiyaman sakin bi trafigi var 7 lt civari yakiyorum gazlamazsam
sksk link' Alıntı:
belirttiğiniz şartlarda ayda 500 km ile max 200 TL yakıt gideriniz olur aylık. LPG ile uğraşmaya değmez bence.

daha fazlasını yakarsanız üstü bizden :D