1.6 twinport easytronic silkeleme, tekleme sorunu neden olur?

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MEerhaba Arkadaşlar,

2007 model 1.6 twinport aracımız (101 bin km de, LPG yok) üst viteslerden düşük viteslere geçerken özellikle 2 den 1 e geçince veya 1 de durma noktasına yakın zamadan tekleme yapıyor, araç kafa atıyor. Neden yapabilir acaba? Normal gidişte herhangi bir problem yok.

Birde avrupa yakasında opel den anlayan iyi bir özel servis ustası öneren var mı ? Bir kaç eksik var onları da baktırmam lazım da.

Teşekkürler.

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yaşadığın problemle bilgim yok fakat usta olarak bayrampaşa da burayı çok öneriyorlar,
bende ağır bakım için yarın bir gün uğrayıp ustayla bir konuşacağım.

• Beğen
Tepkiler: hsnmsn

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
MEerhaba Arkadaşlar,

2007 model 1.6 twinport aracımız (101 bin km de, LPG yok) üst viteslerden düşük viteslere geçerken özellikle 2 den 1 e geçince veya 1 de durma noktasına yakın zamadan tekleme yapıyor, araç kafa atıyor. Neden yapabilir acaba? Normal gidişte herhangi bir problem yok.

Birde avrupa yakasında opel den anlayan iyi bir özel servis ustası öneren var mı ? Bir kaç eksik var onları da baktırmam lazım da.

Teşekkürler.

1- Debriyaj

2 - Şanzıman

3- Vites kutusu

Bu tarz olaylarda çok fazla seçenek kalmıyor. Sorununuzla ilgili aşağıdaki linkte bulunan konuda servisleri daha önce paylaşmışlar, bir göz gezdirin derim.

• Beğen
Tepkiler: hsnmsn

brkCakmak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba

2007 Opel Astra h 1,6 easytronic aracım var. Aracı yeni aldım 3 ay falan oluyor.Aracımda çözümlenemeyen bir sorun var. Aracımla dik yokuşlarda durduğumda tekrar kalkmaya çalıştığımda gaz yemiyor itekliyor itekliyor sonra patinaj çekip geri kaydırma yapıyor. Kavrama noktası tanıttır dediler yaptım olmadı. Ustama bıraktım 3 gün araştırdı enson şanzımandan dediler açıcaz beyin vs kontrol edilecek açtılar balata bitmiş balata değişti şanzımanda herhangi bir sorun bulunmadı. Bujileride değiştirdik . Sonra aracı teslim aldım ve denedim ama sorunun devam ettiğini grdüm. Motor ısındığı zaman araç yokuşlarda durduğunda tekrar kalkamıyor hele geri viteste cm hareket etmiyor ve sanırım bu sorun herneyse baskı balatının çok çabuk bitmesine sebep olanda aynı sorun.Ustamı aradım sente ayarına bakalım getir dedi şimdi pazartesi gününü bekliyorum arabayı bırakmak için. Kaçtane servise gittiysem balatadır demişti ama sorunun balatada olmadığı kesinleşti. Bu tarz bir problemle karşılaşan biri bulmam lazım anladığım kadarıyla sorunu çözebilmem için.Severek aldığım araçtan acayip soğumaya başladım. Bu konuyla alakalı herhangi bir bilgiye sahip biri varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Bu arada araç aynı problemi hem benzin hemde lpg de yapıor. sadece yokuşlarda kalkarken sorun yaşıyorum araç hareketi aldıktan sonra yapıştırıp gidiyor.