1. viteste silkeleme

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üsteki arkadaşımın dediği gibi , sorun egr belası. Aracın her şeyine filitre koyan , muhendis arkadaşlarımız bu lanet şeyin böyle baş belası olduğunu bildiği halde, bir filitre yada bu durumu çözecek başka bir sistem geliştiremediklerinden kaynaklı. Egr ve manifolt temzliği sonrası sorun ortadan genelde kalkmaktadır. Temizlik sonrası şahsi görüşüm , egr 'nin yazılımla iptal edilmesi. Şayet iptal edilmeyen egr belirli bir km sonrası o manfioldu kısa sürede tekrar dolduracaktır.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Üsteki arkadaşımın dediği gibi , sorun egr belası. Aracın her şeyine filitre koyan , muhendis arkadaşlarımız bu lanet şeyin böyle baş belası olduğunu bildiği halde, bir filitre yada bu durumu çözecek başka bir sistem geliştiremediklerinden kaynaklı. Egr ve manifolt temzliği sonrası sorun ortadan genelde kalkmaktadır. Temizlik sonrası şahsi görüşüm , egr 'nin yazılımla iptal edilmesi. Şayet iptal edilmeyen egr belirli bir km sonrası o manfioldu kısa sürede tekrar dolduracaktır.
Bir diğer başlığımda da bu egr iptalini sormuştum. z16xep 2004 model astra h aracımda yazılımla egr iptal edebilir miyim? Bu yazılımla egr iptali her araca oluyor mu acaba?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir diğer başlığımda da bu egr iptalini sormuştum. z16xep 2004 model astra h aracımda yazılımla egr iptal edebilir miyim? Bu yazılımla egr iptali her araca oluyor mu acaba?
Hocam kasislere girdiğinizde oılmasından kasıt , hızını düşürmeniz dolasıyla değil mi ? sizin motorda teklemenin birden çok nedeni olabilir. tavsiyem , önce bir egr fişini çekin, bakın bir düzelme var mı ? Ben açıkcası sizin aracınızı dizel diye yorum yaptım. Bu egr belası genelde dizelin başbelası.sizin motorun aynısını yaklaşık 5 yıl kullandım.dediğiniz gibi o titremeler bende de vardı ama kasis yada benzeri yollarda değil 1500-2000 bandında sürekli yapıyordu. bu arada benim arac easytronikti, baskı balata değişimi sonrası araç pamuk gibi olmuştu. yani tek bir sebebi olmayabilir. aracın alt takımını iyice bir kontol ettirin derim. Yazılımla egr iptali sizin motorunuz içinde geçerlidir , ankara 2cr garege bu konuda gayet iyidir. youtube tan da takip edebilirsiniz.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Egr soketi takılıyken dediğiniz devir civarlarında silkelemeyi hoplamayı yapıyor. Gazda aşırı rahatsız edecek derecede benzinde de yapıyor ancak gaz kadar etkili değil. Egr fişi çekili halde kullanıyorum yaklaşık 7-8 aydır o sıkıntı ortadan kalktı ama bu sefer de ilk marşta stop ediyor fiş çekik olduğu için. Egr ya da egr kanallarıyla alakalı benim sıkıntım sanırım. 1-2 hafta sonra egr ve egr kanallarını (manifold, twinport modül vs) söktürüp temizleteceğim bakalım sonuç ne olacak. Düzelmezse iptalden başka seçeneğim kalmıyor

• Beğen
Tepkiler: Kaan.