1000 Watt Amfi - Besleme Kapasitesi LÜTFEN YARDIM

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

1000 watt amfiye 1500 watt - 750 rms bass bağlı. Buna ek olarak birde ts-s20 tweeter (200 watt 50 rms) bağlanırsa amfi zarar görür mü?

Ve ya şöyle sorayım, bass tweeterler bağlı değilken (amfiye mono olarak girilmiş) gayet güzel vuruyordu. -2 de iken bile yan aynalar rahat titriyordu sesi açtığımda.

Tweeterler ile birlikte çaldığında, amfinin veriminde yüksek bir verim düşüşü yaşar mıyım? Çünkü stereoya çevrilecek amfi (bir kablo daha çekilecek)

(((Amfi : pilippo PO-940 Bass: Kicker CVX-12 Tweeter: Pioneer TS-S20)))

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 watt max degeridir, anfinizin gercek degerleri ise soyledir:
Max 1000 W , 4 kanal amplifikatör
Güç @ 4 Ohm - 60W x 4
Güç @ 4 Ohm - 90W x 4
Köprülenmiş Güç @ 4 Ohm - 150W x 2

siz basi kopruleyerek baglamis durumdasiniz yanlisim olmasin ama anfiniz tam beslemeyle 150 rms guc verecektir yani basinizin 5 te biri. bu haldeyken bir de tweeter baglamaniz anfinize zarar ve isinma zamana bagli da seste kesmeler yapabilir. yanlis anlamayin anfinizi kotulemiyorum olabilecek ihtimalleri soyluyorum. benim azda olsa bildiklerim bu kadar daha uzman arkadaslar daha dogru teshisi soylerler...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Köprülenmiş Güç @ 4 Ohm - 150W x 2

o marka ve kalitede amfi bu değerleri bile sürekli veremez.rakamlar iddialı çünkü.
ancak çin üretimi kicker da zaten 750 watt rms vermiyor.

amfi şu anda da zaten stereo çalışıyor.sadece 4 kanal değil 2 kanal köprülenmiş durumda.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2 kanala tweeter, kalan köprülenmiş kanallara bası bağlarsınız, ancak o anfi ile o basa zarar vermeniz yüksek ihtimal, çünkü basa göre çok çok düşük güçlü bir anfi, muhtemelen kesiyordur ama fark etmiyorsunuzdur.

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cvx12

Evet sesi fazla açtığımda ampli çoğu zaman kapatıyor kendini. Kickerin çin malı olduğunu düşünmüyorum. 2. elini fuar aracı düzenleyen prof. mağazadan 350-400 tl civarına almıştım kabin ile birlikte.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çin malı olmayan marka yok ki artık.

Yılların Rockford Fosgate'i bile Çinde üretiliyor. Üzerine "Designed in USA. Made in China" yazıyorlar :)

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız :dil:

Demek istediğim, fabrikasının Çin'de olması değilde, yan sanayi olarak üretilen kalitesiz ürünlerdi aslında.