15 Puanlık uzman sorusu :)

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evettt geldik uzmanlık sorusuna ben işin içinden cıkamadım ama kesin bunu yapan abilerim kardeşlerim vardır diye soruyorum 1998 model tigra'mı obd portundan bilgisayar baglamak istiyorum hangi kabloyu almam lazım ayrıcaaaa. android tablet bilgisayarımda guzel program var ama bluetooth obd istiyor tigraya uyanı hangisi acep. şimdiden cok teşekkür ediyorum yanıtlayanlara. :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
valla aynı şeyi bende corsa c için sorucaktım. bende sabırsızlıkla beklemedeyim :)

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı şeyi bende corsa c için sorucaktım. bende sabırsızlıkla beklemedeyim :)

Umarım çıkar yanıtlıyan. yaa obd2 portu olmuyor onu anladık ama obd oluyormuş internette bakıyorum obd bluetooth var ama uyum listesinde tigra yok . yani cidden uyumsuzmu yoksa tigrayı sallamamışlardamı listeye koymamışlar :):)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tigranın obd portu 16 pın olan konnector ıle baglanıyor... zaten 100-150 tl olması lazım komple tech2 bır connector bır cd ve donggle dıye bır cıhaz sıtede bunu satan arkadaşlar vardı ancak senın aklındakı bır yazılımla obd gırısınden dırek labtoba baglantı ıse bunu unut calısmıyor ''donggle'' denen bır ara cıhaz olmadan yazılım calısmıyor dıye bılıyorum..

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bluetooth olanımı unutayım yoka servis yazılımını . baglasaydık guzel olur ya :)

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mavi ve kırmızı bir kablo var kırmızıyı sakın kesme :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D bunu aracı ilk aldığımda bende düşünmüştüm birazda pc proglamlama yazılımdan anlarım emisyon değerlerini filan değişirim demiştim ama bu cihaz olmadan servis cd side olsa labtop anakartı ecuyu tanımıyor diye öğrendim bır baska yolda hata kodunu öğrenmek için ataş yöntemi ama bunların hepsi ecuyu kısa devre ile yakma riski var emin olmadan kurcalama derim...
tech2 sirkeci doğubankta filan satılıyor aradığın kablo ve soket çeşitlerinide yine buradan bulabilirsin ...
ataş yontemı ıle hata okuma yontemıde bu
http://www.youtube.com/watch?v=XO1a4XkyIqg