16 inç janta her lastik takılır mı

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim aracım üzerinde 215-50-17 ebatında lastikler ile geldi. Orijinal ölçüsü bu. Ancak ben 225-45-17 kullanıyorum hem kışlık hem yazlık olarak. Bijon aralığım 5x105. Uygun lastik anlamanın bir hesaplaması formülü var %3 altında tavsiye edilir benimki de bu sınırda idi. 215-50-17 ölçüsü ara ölçü olduğundan daha az bulunuyor, her marka olmuyor ve pahalı da oluyor. Ben bir sorun yaşamıyorum,

Merturkarslan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sadece Yanak Küçülebilirsiniz Diğer Taraftan Ve Lastik Çapı Nede Genişliği Değiştirebilirsiniz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların beyinlerinde fabrikanın girdiği bir lastik çevre uzunluğu var. Bu uzunluktan kısa kullanırsanız fazla km uzun kullanırsanız az km gösterir. Siz taban yanak veya jant çapını değiştridğinizde kayıtlı uzunluğu tutmuyorsa yada kaydettirmezseniz km hep yanlış gösterecektir.

Bazı taksilerin tekerleklerini küçük olmasının sebebi budur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların beyinlerinde fabrikanın girdiği bir lastik çevre uzunluğu var. Bu uzunluktan kısa kullanırsanız fazla km uzun kullanırsanız az km gösterir. Siz taban yanak veya jant çapını değiştridğinizde kayıtlı uzunluğu tutmuyorsa yada kaydettirmezseniz km hep yanlış gösterecektir.

Bazı taksilerin tekerleklerini küçük olmasının sebebi budur.
Aynen öyle opellerde opcom yada tech2 ile lastik çapı beyine kayıt edilmeli yoksa hem esp hata yakabilir hemde doğru göstermez