1977 Opel Kadett C Coupe Restorasyon Projesi

SehitlerOlmezz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun. Restorasyonun tamamlandığı günleri hep birlikte görürüz inşallah.

Bence site sponsoru Opel Garage ve tavsiye edeceği elektrik ustası Platin Elektrik Salih Usta ile irtibata geçmelisiniz. Ayrıca bir de Kadett nickli Okan Abi'yle tanışmalısınız, ona da Opel Garage aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

bu dediginiz üstadlar eski tip opellerle uğrasıyorlarmıdır sonu olarak 77 model bi araba parçalarını bulmak ugrasmak vs gibi

SehitlerOlmezz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plastidip sprey boyadır ve onu sökmek için boya sökücüye ihtiyaç yoktur, bir ucundan hafifçe kaldırırsanız kolayca sökülür.

https://www.youtube.com/watch?v=_AVtFBaw724

https://www.youtube.com/watch?v=fWshxI7DaII
merhabalar kaplamayı soktuk sırada motor aksamı var hangi araçların motor şanzumanı ve defrandiyeli uyar c20let var googlede resimlerde baktıgım kadarıyla c20lrt hangi arabanın motorudur bunu ogrenmem lazım ve bakıyorum forumlara gorsellere opel motorları genelde yan duruyor motor bolumunde c coupe arka cekişli opelin hqngi modellerinde arka ckişli motor kullanılmakta yada on cekerli motor arka cekişli sistemde calısırmı

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
C20NE olsun yada C20LET dikeylemesinede monte edilebiliyor LET üzerine birde 5 ileri getrag koyabilirsen efsane olur ama sadece bu işlemler için 7 - 8 bin tl ayırmak gerekiyor motor ile şanzıman arası flanşıydı prizdireğin uydurulmasıydı vs. çok fazla işlemi olan bir iş.

Bende de 4 kapı kadett c2 var 2.0 taunus motor ve 5 ileri tofaş şanzımanı swaplı.

ascona74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C20NE olsun yada C20LET dikeylemesinede monte edilebiliyor LET üzerine birde 5 ileri getrag koyabilirsen efsane olur ama sadece bu işlemler için 7 - 8 bin tl ayırmak gerekiyor motor ile şanzıman arası flanşıydı prizdireğin uydurulmasıydı vs. çok fazla işlemi olan bir iş.

Bende de 4 kapı kadett c2 var 2.0 taunus motor ve 5 ileri tofaş şanzımanı swaplı.
2.0 motoru ruhsata işletirken sorun olmadı mı?

SehitlerOlmezz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taunus motoru ile tofaş şanzumanı birebir uyuyormu acaba

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Hayır uymuyor araya flanş yapılmak zorunda

SehitlerOlmezz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklasık 2 yıl önce açtıgım bu konu'da ki restarasyon prjemızde baya yol kat ettik,

Ankarada iyi bir elektrikçi ustası arıyorum fantazi fiyatlardan kaçınan işinen seven severek yapan(yaparmısın diye sordugumda yok uğrasmıyoruz demiyecek bir usta)

proje fotograflarından bir kaç kesit aşagıdaki linklerde mevcut umarım elektrik ustası konusunda yardımızın dokunur

lazy_1989

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta on numara olmuş. Bayaadır girmiyordum siteye. Yeni gördüm güncellemeni. Bende ankaradayım, tanıdığımız elektrikçiler var istersen ulaş bana bi yardımcı olmaya çalışalım hala yaptırmadıysan.