1997 vectra b 2.0 otomatik vites şanzıman sorunu

Sadu

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
öncelikle bütün form arkadaşlarına merhaba demek istiyorum. aranıza yeni katıldım ve siz değerli arkadaşların görüş öneri ve tecrübelerinden yararlanmak ve yaşadığımız tecrübeleri paylaşmak istedim. arkadaşlar bende vectra b otomatik vites 1997 model 2.0 motor bir araç var. aracımın otomatik vitesi ilk hareket esnasında vitesleri kusursuz yükseltiyor. ancak vitesleri düşürmüyor vites 3.viteste takılıp kalıyor. ışıklarda veya dur kalklarda araç 3.vitesle kalkıyor. stop edip çalıştırınca tekrar vitesleri yükseltiyor ama yine düşürmüyor 3.viteste kalıyor. konyada tech cihazına bağlattım 38 mevcut aktarım giriş RPM sinyali yok uyarısı verdi. şanzımancı vites devir sensöründe sorun var dedi sol ön tekerleği sökerek oradan bir sensör çıkardı giriş mi çıkış mı dedi tam hatırlamıyorum bunu degiştirelim dedi bende İstanbuldan internet vasıtasıyla getirttim taktık ama nafile sonuç değişmedi usta arabayı buraya koyacaksın üç beş gün biz uğraşıp arızayı bulacağız dedi bende sizlerden bir fikir almak istedim daha önce buna benzer sorun yaşayan oldumu belki çok basit bir sorun ama teşhis edilemeyince insanın canı sıkılıyor. birde arabanın vitesi milim kaydırma yapmıyor en dik rampada bile arkadaşlar biraz uzun oldu ama lütfen yardımcı olursanız sevinirim

IMG_20200623_1047493deef3a47722033f.jpg

Mrç

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Üstad ayno sorun bende var. Ne yaptın