2000 VECTRA Comfort Sol Arka Paspasın Altına Su Giriyor, Klima soğutma yapmıyor

bektafig

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ii gunler oncelikle degerli forumunuza şimdiden cvp larınız için tşk lerimi sunarım

2000 Model VECTRA COMFORT model araç sahibiyim . aracımın sol arka pasasının altına yağmurlu bir havada su girdi ve kuruttum tekrar nemleniyor.

ayrıca RADYATÖR suyunda herhangi bir eksilme yok usta ya ve servis e goturdum aracın altında herhangi bir delik yok ve motor suyunda da eksilme yok .

ayrıca aracım ın havalandırması gayat guzel calısırken. klima yı actıgımda sadece gelen hava yı hızlandırıyor sogutma yapmıyor ve daha once yagmur lu havada Dikiz aynaların orayı kuruturken şu an o kurutma da eksik gibi geldi bana...

bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim. opel servisine gotur demeyiniz goturdum çözemediler usta lara goturdum bazı arastırmalarla bagajın ordan vs geliyorsa diye su fln tuttuk arıtma kanallarında da sorun yok. ayrıca aracımda çarpık - vuruk yok
image022lpu.jpg

tşk ederim

image023p.jpg

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı olay banada oldu sol arka paspas göl oluyordu,önde sillecek motorlarının yada kollarının sol kısmında bir delik olması gerekir.benim ki silikonlanmış idi lakin bi elektirk kablosu için açılmış sağolsun arkadaş kapatmamışdı ve iki ay su temizledim.ön sol kısmı iyi kontrol et su kanallarının bulunduğu bir yerde resim koyamıyorum mutlaka bulursun.kolay gelsin.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dosemnin altinda plastik tapali delikler war silikon yada montaj kitle kenarlarini izole etmelisin

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima Gazı

Aracının kliması sadece vantilator gibi çalışıyor, soğuk hava üflemiyorsa, klimanın gazı bitmiş olabilir. Klima gazı bütün klimalarda zamanla (otomobil klimalarında 3-4 yılda) azalmaktadır. Bunu evlerdeki buzdolaplarında bulunan buzdolabı gazı gibi düşüneiblirsin. Öncelikle aracında klimada kaçak var mı diye baktıracaksın ve klima gazı bastıracaksın. Ortalama 50-60TL ye Şaşmaz/Ankara da yapıyolar. Ve bu bastırdığın gaz seni ortalama 3-4 yıl götürür. Ama gazın sıkışıp bozulmaması için 1-2 ayda bir kışın da klimayı çalıştırman gerekli. Benim de aynı sorunum var bu haftasonu yaptırmayı planlıyorum.

bektafig

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınıza çok teşekkür ediyorum klima ya gazı kontrol ettirip kompresor une baktıracagım.

onun dısında su sorunu nu hala cozebilmiş degilim . baska yorum/fikri olan varsa çok sevinirim.

tşk ler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim, motor kaput kapagini acinca havalandirma ventilatörün orda su birikmistir,
Yapraklardan vey pisliklerden orda bir oluk olacak eger o tikandi ise orda su birikir yagmur suyu veya oto yikamalardandolayi, o suyu cektir altindaki o kanal deligini temizle
yoksa elektrik aksaminda kontak yapar klima ve havalandirma motoru bozulabilir,
iceri akan suda o sudur...

Son düzenleme:

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum dediğim yere baktın mı çünkü aynısı forum da başkalarının başınada gelmişti sorun dediğim yerde idi.