2001 Model Astra G 1.6 otomatik vites. kalorifer / lpg / koku problemleri

Ayzinguard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam.

Kısaca anlatayım. Yola çıktım hararet normal (83 derece), lpg deyim. Üşüdüm kaloriferi açtım buz gibi hava üflüyor. Kapadım bir süre sonra tekrar açtım çok az sıcak hava üfledi aracın içindeki havayı kırdı ardından tekrar soğuk üflemeye başladı kapattım. Sonra ilerlerken araç çok hafif titredi ve gaz yemedi. Ardından bir koku geldi ama tarif edemem. Çektim kenara kapattım arabayı kaputu açtım. Herhangi bir duman yoktu. Tekrar marşa bastım bu sefer gaza geçmedi. Bende benzinde yol aldım. Ancak hararet göstergesi 90-95 arası kaldı ki normalde 80 nin az uzerınde olurdu.

Sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Hangi servise göstereyim lpg ciyemi tamirciyemi bilmiyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gaza geçmedi aracın su sistemine bakın hava varsa alın boruları takip edin gazda iken su kaçağı filan olduysa gaz beynine su gitmeyip gaz kesmiş olabilir buda yanık kokusu gibi koku yapabilir

Ayzinguard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında tam yanık kokusu değilde tarif edemediğim bir koku geldi sonra gitti. Az önce çalıştırdım araç çok kısa bir sürede harareti 90 derece yaptı. Ardından gaza yine geçmedi ve kalorifer soğuk üflüyor. Biraz araştırdım kalorifer peteği temizlenmesi gerekiyormuş sanırım. Hava yapmasıda muhtemel tabi. İlgin için teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Temizleme var aslında ama tavsiye etmem değişim daha iyidir sonucları bekliyoruz

Ayzinguard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın göstereceğim son durumu yazarım.

Ayzinguard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor blok tapaların dan su kaçırıyormuş. 2 adet tapa ve devirdaim pompası değişiyor.

Ayzinguard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maliyet, 2 tapa, 1 sıvı conta, 1 devirdaim pompası, işçilik = 450TL.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
güzel kurtuldunuz o zaman hayırlı olsun