2005 astra bilgi

• Konuyu başlatan Cisiskrayst
  • Başlangıç tarihi
C

Cisiskrayst

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, yarın araç alacağım 2005 twinport edition 112 bin km araç. Bu araçla ilgili bilgi verebilecek biri var mı? O kadar araştırdım bölük pörçük kafam dağıldı:/ tüplü araç bu arada
-otomatük vites kaydırma yapar mı?
-masraf çıkarır mı çok fazla
-bu versiyon özellikleri nelerdir vs
Yardımcı olursanız çok sevinirim:)

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, yarın araç alacağım 2005 twinport edition 112 bin km araç. Bu araçla ilgili bilgi verebilecek biri var mı? O kadar araştırdım bölük pörçük kafam dağıldı:/ tüplü araç bu arada
-otomatük vites kaydırma yapar mı?
-masraf çıkarır mı çok fazla
-bu versiyon özellikleri nelerdir vs
Yardımcı olursanız çok sevinirim:)
Merhaba, öncelikle hakkınızda hayırlı olsun.
Bu yaşta ve bu kmye göre bence iyi. Önemli olan aracın bakımı ve yürüyen aksamın sağlamlığı motorun ömrü. İyi bir servis, iyi bir expertize mutlaka danışın bu konuda başınız ağrımasın. Ama bu yaştaki araçlar mutlaka, ileriye dönük masraf yaratacaktır, bunuda göz önünde bulundurun isterim. Zaten forumda da bakarsanız biraz aracın kullanıcısına bağlı, araba temizse sıkıntısız binersiniz. :)

Umarım hayırlısı olur hakkınızda.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
öncelikle hayırlı olsun . Bahsetmiş olduğunuz motor sanırım xzep kodlu twinport . Bilgi almak istediğinizi aracı 5 yıl kullandım..Benim aracım, cosmo paket, yarı otomatik (easytronic) ve hiç tüp takılmamış benzinde binilmişti. bende 5 yıl boyunca benzinde kullandım. 2005 modellerde hill holder yok araç geri kaçırır. Ancak el freni ile çok rahat kullanılıyor. bu modellerde easytronic vitesin ilk sürümü kullanıldığından şuan ki easytroniclere göre biraz daha sorunlu olduğu söylenir , şayet ben 5 yıl boyunca vites yüzünden bir sorunla karşılaşmadım. bu jenerasyonda easytronic viteste kömür bitmesi gibi bazı kronik sorunlar yaşanmaktadır. (buda ucuz yollu halledilebilir) xzep motor, ne yazık ki hararete meyili, suyuna, yağına iyi bakmak lazım. düşük viteste silkeleme yapar, egr yüzünden manifolt tıkanır belirli kmlerde temizlik gerekir. Yakıtı benzinde binildiğinde sakin kullanımda bile 8-9 litreden aşağı inmiyordu. Çok bir performans beklentiniz yoksa aile için güvenle binilebilecek bir araç. Benim tecrübelerime göre 2005 model opel astra h üretimleri işçilik bakımından sonraki yıllarda üretilenlerden bir kaç gömlek daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN