2005 Astra Hb 1.6 enjoy easytronik Yol tutuşu

yusufksayacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu doğru yerde mi açiyorum bilmiyorum forum da yeniyim.
Daha önce 93 model skoda Forman kullanıyordum araç Allaha emanetti . Astra yı yeni aldım viraj'a girme de ön yargılıyım. Size sorum 2005 Astra Hb yol tutuşu nasıldır easytronik lerde esp olduğunu duydum var mı bilmiyorum :rolleyes: Birde kullanan arkadaşlar kaç km hızla viraja güvenli bir şekilde girdiklerini yazarlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim herkeze

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın yapısı aracın altın da olan lastikler de çok önemli. Viraja şu hızla girilir demek çok yanlış olur. Abartmış olmayayım bazı virajlara yüz km üzerinde girdiğim de olur ama yazıların da almışa kadar düştüğüm de.

yusufksayacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yapısı aracın altın da olan lastikler de çok önemli. Viraja şu hızla girilir demek çok yanlış olur. Abartmış olmayayım bazı virajlara yüz km üzerinde girdiğim de olur ama yazıların da almışa kadar düştüğüm de.

Tabikide her türlü yol faktörü etkiler aracın yol tutuşunu genel olarak alman otomobilleri yol tutuşu ve konforu ile ön planda dır. Bir opelin girdiği viraja aynı şartlar da fiat zor girer. Benim Astra da beklediğim güveni vermiyor araç bana :( Saygılarımla...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün virajlar aynı mı ki, hız yazalım. Çok saçma bir soru olmuş.

yusufksayacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın ortalama bir yol tutuşunu soruyorum ben bütün virajlar aynı değil illaki bir ford focus veya başka bir arabaya kıyasla yol tutuşu opelin nasıldır. Soru bu aslında..

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 1.6 2005 kullanıyorum önceki aracım b6 passattı.araç daha iyi yol tutuyor eski passattan.aracımda esp var 1 kere bile devreye girme ihtiyacında bulunmadı.tabi buna en önemli etken lastik kalitesi,boyutu ve en önemlisi basıncı.kışın soğuk kar diye 2 psi fazla basmıştım lastikleri,Sıcaklar olunca Arabanın arkası gelmeye başladı hafiften.30 psi yapınca düzeldi.

yusufksayacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 1.6 2005 kullanıyorum önceki aracım b6 passattı.araç daha iyi yol tutuyor eski passattan.aracımda esp var 1 kere bile devreye girme ihtiyacında bulunmadı.tabi buna en önemli etken lastik kalitesi,boyutu ve en önemlisi basıncı.kışın soğuk kar diye 2 psi fazla basmıştım lastikleri,Sıcaklar olunca Arabanın arkası gelmeye başladı hafiften.30 psi yapınca düzeldi.

Teşekkür ederim almak istediğim cevap buydu yani aracın yol tutuşu oldukça iyi .:bir:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim almak istediğim cevap buydu yani aracın yol tutuşu oldukça iyi .:bir:

Aracım manuel bende özel Donanım olduğundan esp var,otomatikte 2007 makyajından sonra esp standart oldu diye biliyorum.ek olarak benim lastikler kumho yani Vietnam malı.araçtan çok memnunum ama daha yeni birşey almak için bu aralar elden çıkartabilirim,Astra j dizel ya da SEAT Leon almayı düşünüyorum.yol tutuşunun Şahane olmasından sanırım tercihimi yine astradan yana kullanacağım.

yusufksayacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım manuel bende özel Donanım olduğundan esp var,otomatikte 2007 makyajından sonra esp standart oldu diye biliyorum.ek olarak benim lastikler kumho yani Vietnam malı.araçtan çok memnunum ama daha yeni birşey almak için bu aralar elden çıkartabilirim,Astra j dizel ya da SEAT Leon almayı düşünüyorum.yol tutuşunun Şahane olmasından sanırım tercihimi yine astradan yana kullanacağım.
Opel'i almadan önce bende seat ıbiza düşünüyordum 2009 2010 model ama opel gerçekten Seat a taş çıkarır..