2006 Astra H 1.6 Twinport - Fren Balatası ve Debriyaj Baskı Balata Sorunu

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten siparişini verdiğim yan sanayi tavan çıta kapakları elime ulaştı. iki adeti 16 tl + kargo ücreti 7 tl olarak toplam 23 tl ye gelmiş oldu.

Baskı balatayı değişirken bunları da taktıracağım. Umarım uyum sorunu olmaz.

qerdinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yetkili servisede fiyat sorsaydiniz. En son kampanya vardi. 2 yilda garantili olmus olur. En kisa zamanda degistirmeniz sizin yarariniza. Benimde bitmeye yakindi, bugun yarin derken bisabah yolda kaldim. Extra cekici ucreti vermis olduk.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yetkili servisede fiyat sorsaydiniz. En son kampanya vardi. 2 yilda garantili olmus olur. En kisa zamanda degistirmeniz sizin yarariniza. Benimde bitmeye yakindi, bugun yarin derken bisabah yolda kaldim. Extra cekici ucreti vermis olduk.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geçmiş olsun. Verdiğiniz bilgi için de teşekkürler. Yetkili servislerde işçilik fiyatları çok yüksek oluyor ama yine de bir şansımı deneyeyim. Eğer uygun olursa kesinlikle yetkili serviste yaptırmak lazım.

Cuma günü değiştirmeyi planlıyorum o zamana kadar arabayı pek zorlamamaya çalışıyorum, inşallah başıma bir iş gelmez. Ayrıca yeni debriyaj hissini de merak etmiyor değilim.

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben baskı balata değiştirdiğimde çok fazla yumuşadı pedal... Bundan önceki de clioydu, clionun debriyajı çok serttir. Opeli alınca çok rahat geldi debriyaj... Kapaklar nasıl çok mu uyduruk, yoksa iş görür mü? Ben de sipariş vericem ama önce bir sanaiye bakıyim diyorum, görerek almak daha iyidir. Tabi 50 TL çekmezlerse...

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben baskı balata değiştirdiğimde çok fazla yumuşadı pedal... Bundan önceki de clioydu, clionun debriyajı çok serttir. Opeli alınca çok rahat geldi debriyaj... Kapaklar nasıl çok mu uyduruk, yoksa iş görür mü? Ben de sipariş vericem ama önce bir sanaiye bakıyim diyorum, görerek almak daha iyidir. Tabi 50 TL çekmezlerse...

valla orjinali görmediğim için (mekanizmasını) uyduruk mu değil mi anlamak zor. çok işlevi olmayan bir kapak görüntüyü kurtarsın diye aldım. daha taktıramadım. taktırınca yorum atarım.

tabi görüp almanız en iyisi ucuzsa da hemen taktırır denersiniz. ama asla 50 tl verilecek bir şey değil.

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla orjinali görmediğim için (mekanizmasını) uyduruk mu değil mi anlamak zor. çok işlevi olmayan bir kapak görüntüyü kurtarsın diye aldım. daha taktıramadım. taktırınca yorum atarım.

tabi görüp almanız en iyisi ucuzsa da hemen taktırır denersiniz. ama asla 50 tl verilecek bir şey değil.

Ben de sanayiden 15tl ye aldım, boş bir zamanda takıcam.

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı, Balata ve Bilya yı nihayet değiştim. Fakat yeni debriyaj o kadar yumuşak oldu ki var yok belli değil. Arabayı biraz hoplatıyorum gibi. Sizce ne kadar sürer alışmam ? Bu evrede nelere dikkat etmemi önerirsiniz.

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1, 2 güne alışıyorsun. Ben de ilk debriyaja bastığımda pedal boşta sanmıştım. Sonra ayak alışıyor, herşey normale dönüyor.