2007 Model Astra 1.3 CDTI için hangi Selenoid Valf kullanılmalı?

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Onun içinde sünger yok üstad yay içinde conta gibi bişey var çıkmaz presli diri ancak kırıp çıkar o boruları çıkar içlerine sprey sık
Tamam abi anladım o zaman monte olduğu yerden çıkarmak şart değil. Sadece 2 adet hortumu çıkarıp olduğu yerde spreyi sıkalım olur değilmi komple sokmemize gerek yoktur o zaman abi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam abi anladım o zaman monte olduğu yerden çıkarmak şart değil. Sadece 2 adet hortumu çıkarıp olduğu yerde spreyi sıkalım olur değilmi komple sokmemize gerek yoktur o zaman abi.
Sıkabiliyorsan yap o şekilde ama spreyi ucu değmiyorsa sıkamıyorsan o zaman mecbur sökmek lazım

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Sıkabiliyorsan yap o şekilde ama spreyi ucu değmiyorsa sıkamıyorsan o zaman mecbur sökmek lazım
Anladım abi çok teşekkürler olduğu yerde sıkabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Trigresive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizleme ile çözülmedi benim sorunum. Pierburg marka selenoid valf aldım 300 TL'ye 1 ay kadar önce. Biraz düzelme oldu araçta. Ancak turbom intercoller'a yağ basmaya başlamış. Turbo revizesi lazım dediler. Revize işinin çok sağlıklı olmayacağını düşündüğüm ve uygun fiyatlı sıfır bir turbo bulduğum için sıfır turbo satın aldım. Değişimini henüz yaptırmadım. Hortumları da değiştireyim diyorum ve şu anda hangi hortumu alacağımı araştırıyorum. Sizce hangi hortumları değiştirmemde fayda var? Ve hangi marka hortumu almam gerekir?

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Temizleme ile çözülmedi benim sorunum. Pierburg marka selenoid valf aldım 300 TL'ye 1 ay kadar önce. Biraz düzelme oldu araçta. Ancak turbom intercoller'a yağ basmaya başlamış. Turbo revizesi lazım dediler. Revize işinin çok sağlıklı olmayacağını düşündüğüm ve uygun fiyatlı sıfır bir turbo bulduğum için sıfır turbo satın aldım. Değişimini henüz yaptırmadım. Hortumları da değiştireyim diyorum ve şu anda hangi hortumu alacağımı araştırıyorum. Sizce hangi hortumları değiştirmemde fayda var? Ve hangi marka hortumu almam gerekir?
Turboya ait ne kadar ince hortum varsa hepsini takip edin ve değiştirin. Hangi hortum derseniz eskisinden örnek alın onun inceliğinde olsun ve sıkı sıkıya geçsin hortumlar dar ağızlı hortum alın hepsini değişim marka önemli değil yeni olsun ve sıkısıkıya geçsin yeterli hortumlar

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İntercoolerı değiştirmeyi unutmayın içine yağ dolmuştur. Ayrıca filtreden sonra aracın yağ buharını emme havasına karıştıran. bölümede temizlik gerekiyor. 1.3 cdti çok fazla yağ buharlaştırıyor.

Hortum içinde orjinaline bakın kauçuk reçetesi hortumun işlevselliğini çok etkiliyor. Üretim tarihide üzerinde yazıyorsa yeni tarihlisini almak gerek.