2011 opel Astra 1.6t 180 hp otomatik aracım P0172 hatası veriyor

coskunyonar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 opel Astra 1.6t 180 hp otomatik aracım P0172 hatası veriyor sebebi nedir bilgisi olan varmıdır

coskunyonar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet j kasa

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
depo havalandırma oksijen map maf sensörlerine göz atmalısın depo havalandırma aracı çalıştır depo kapağını ac açınca içeri emiş yaparsa o arızalıdır oksijen sensörünü voltmetre ile ölçmen lazım maf map sensörlerin bir ilk etapta yağsız kontak spreyi ile temizle bunun yanında emme manifolduna göz at bakalım yağ varmı içerisinde gözle görülür kulbutor kapağı yüzünden yağ yakarsa ondanda zenginse geçmeye ihtimali var

coskunyonar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah dostum birdeneyeceğim ilgin için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskunyonar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstat merhaba dediklerini hepsine baktım Kanister valf 12v vererek kontrol ettim bir sıkıntı yok oksijen sensörü maf map sensörlerini temizledim bir sıkıntı yok ve başka kodlarla karşılaşmaya başladım ilk başta P0120 sonrasında P0700ve beraberinde P0796 ve şu an arzı ışığı yanmıyor sürekli başka kodlar veriyor İyice kafam karıştı beyinsel bir sorunmu var acaba bu durumda araçta hiçbir şeyde yaptırmak istemiyorum yetkili serviste kesin net birşey söyleyemiyor azdaha bekliyeceğim başka farklı kodlarda verecekmi diye

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstat merhaba dediklerini hepsine baktım Kanister valf 12v vererek kontrol ettim bir sıkıntı yok oksijen sensörü maf map sensörlerini temizledim bir sıkıntı yok ve başka kodlarla karşılaşmaya başladım ilk başta P0120 sonrasında P0700ve beraberinde P0796 ve şu an arzı ışığı yanmıyor sürekli başka kodlar veriyor İyice kafam karıştı beyinsel bir sorunmu var acaba bu durumda araçta hiçbir şeyde yaptırmak istemiyorum yetkili serviste kesin net birşey söyleyemiyor azdaha bekliyeceğim başka farklı kodlarda verecekmi diye

bir arızanın üzerine gidersen farklı yerlerde sorun cıkar
P0700 şanzuman yağını bayide değiş otomatikte yapar P0796 bu arızada şanzuman ile ilgili vites geçişlerine bir sorun olmuş siz ilk etapta yağ depişmediyse hiç değişin kalıcı hasar vermden