2012 Astra J Edition Yolcu Etme Modunu Aktif Etme..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim sahip olduğum 2012 Astra J Edition modellerinde malesef yolcu etme modu menüden ayarlanmıyor..Belki bazı modelerdede yoktur diye bunu paylaşma gereği duydum..Aracı park ettikten sonra kontaktan anahtarı çıkarıp şoför kapısını açın ve bir kere sellektör yapıp bırakın.Kapıları kapatıp kilitleyin..Bu şekilde 30 sn veya 1 dakika boyunca yolunuzu aydınlatmak için farlar açık kalıyor ve sonra kapanıyor..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Keşke anahtardan aktif edilebilse, hatta keşke anahtardan araç kilitli şekilde motor çalıştırılabilse... çok şey istedim galiba :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Keşke anahtardan aktif edilebilse, hatta keşke anahtardan araç kilitli şekilde motor çalıştırılabilse... çok şey istedim galiba :)
Yokya olmayacak şeyler değil..Uygun istekler aslında :)

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey, aslında anahtarsız çalıştırma bile bizim araçlara uygulanabilir şeyler. Fakat türkiyede bu işi yapan firma epeyce yüksek bir fiyat istiyor maalesef. Aliexpreste burada kullanılan o malzemeler çok çok daha ucuz lakin ben elektronik sistemle oynamayı, hele anahtar kilit işin içinde olunca, pek göze alamıyorum.
Ben de elektrikli aynaların anahtardan açılıp kapanmamasını eksiklik görüyorum ama vardır almanın bir bildiği deyip geçiyorum [emoji1]
Aklımda trunk led denilen şey ( frene basınca kırmızı ışık, sinyal verince o yönde kayan sarı ışık vs olan bagaj ile tamponun birleştiği yere monte edilen led şerit) var ama bütçe ayırmam lazım, bakalım uzun vadede olabilir. Tabi bide onu monte edebilecek iyi bir elektrikçi de lazım

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ömer bey, aslında anahtarsız çalıştırma bile bizim araçlara uygulanabilir şeyler. Fakat türkiyede bu işi yapan firma epeyce yüksek bir fiyat istiyor maalesef. Aliexpreste burada kullanılan o malzemeler çok çok daha ucuz lakin ben elektronik sistemle oynamayı, hele anahtar kilit işin içinde olunca, pek göze alamıyorum.
Ben de elektrikli aynaların anahtardan açılıp kapanmamasını eksiklik görüyorum ama vardır almanın bir bildiği deyip geçiyorum [emoji1]
Aklımda trunk led denilen şey ( frene basınca kırmızı ışık, sinyal verince o yönde kayan sarı ışık vs olan bagaj ile tamponun birleştiği yere monte edilen led şerit) var ama bütçe ayırmam lazım, bakalım uzun vadede olabilir. Tabi bide onu monte edebilecek iyi bir elektrikçi de lazım

Size katılıyorum. https://m.n11.com/kumandali-arac-st...VlA8YCh3cvQnwEAQYASABEgJ0mfD_BwE&gclsrc=aw.ds, kontak yerine start/stop düğmesi konuyor,
aracın cep telefonundan kontrol edildiği sistemler de var, fakat dediğiniz gibi elektronik arıza riski yüksek görünüyor. güvenlik zaafiyeti oluşturma riski de cabası. Bu arada kayan ledler muhteşem görünüyor ve çok maliyetli olmasa gerek...

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Size katılıyorum. https://m.n11.com/kumandali-arac-st...VlA8YCh3cvQnwEAQYASABEgJ0mfD_BwE&gclsrc=aw.ds, kontak yerine start/stop düğmesi konuyor,
aracın cep telefonundan kontrol edildiği sistemler de var, fakat dediğiniz gibi elektronik arıza riski yüksek görünüyor. güvenlik zaafiyeti oluşturma riski de cabası. Bu arada kayan ledler muhteşem görünüyor ve çok maliyetli olmasa gerek...

http://s.aliexpress.com/uiqA3YRb
Aynı ürün, fiyat farkı fena. Resimler bile aynı. Fiyatına bakmayın, küçük bir kutuda geliyor ve gümrüğe burada yazan fiyattan çok daha düşük gösteriyorlar genelde. Yani aklında olan varsa aliexprese mutlaka bakın..

http://s.aliexpress.com/rmQjmIJj
Bu da bagaj altı ışık. Aslında alsam mı [emoji1]

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Elektronik modifiye her zaman ilgimi çekmiştir ancak bir türlü fırsat bulup bakamıyorum :(

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
http://s.aliexpress.com/uiqA3YRb
Aynı ürün, fiyat farkı fena. Resimler bile aynı. Fiyatına bakmayın, küçük bir kutuda geliyor ve gümrüğe burada yazan fiyattan çok daha düşük gösteriyorlar genelde. Yani aklında olan varsa aliexprese mutlaka bakın..

http://s.aliexpress.com/rmQjmIJj
Bu da bagaj altı ışık. Aslında alsam mı [emoji1]

Alın bence çok şık duruyor ve fiyatı da uygun, benim gönlümden geçen stopların ve ön farların içine ya da dışına yapabilmek, ama maliyetli ve uğraştırıcı olur herhalde.

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj ledini aldım [emoji4] gelsin bakalım çinden, resim video vs ekleyelim, fikir edinmek isteyenlere...

• Beğen
Tepkiler: Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bagaj ledini aldım [emoji4] gelsin bakalım çinden, resim video vs ekleyelim, fikir edinmek isteyenlere...

(En az 20 gün sonra :) )hayırlı olsun o zaman... ben tampona monte edildiğini gördüm resimlerde, bagaj kapağı daha sağlıklı olur gibi bence, bir de trafikte gördüm bugün fren lambası çakar gibi yanıyodu, orjinal hali mi öyleydi bozuk muydu anlamadım...

Son düzenleme: