2012 Astra J kasa ön göğüs arkasından su sızması

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar 10 ay önce severek isteyerek aldığım 2012 model astra j kasa hb 76 bin km benzinli aracımın bir türlü çözülemeyen sorunu dile getirmek için bu konuyu açıyorum. Şimdi benim aracımın ön sağ paspasların üzerine aracı çalıştırdıktan sonra su doluyordu araç full servis bakımlı servise gittim kalorife arızasıdır değişim gerekli olur göğüs sökülecek denilip 2200 tl masraf çıkarıldı yaptırmadım sanayiye gittim 1-2 kişi kalorifer peteği dedi 1 kişi de motor suyunda eksiltme yok petek olamaz su kalorifer tesisatının arkasından geliyor ön camın bulunduğu tahliye kanalları veya kapağı kapalıdır dediler açtık baktık temizledik kovalar dolusu su boşalttık hiç birşey kalmadı eve geldim aradan 1 kaç gün geçti marşa bastım bide ne göreyim benim arabanın içine balık bırak yüzsün kendine o derece yağmur suyu var bu günde sanayiye gittim allem ettiler kullem etiler söküp yine baktılar suçu ön cama yüklediler cam orjinal cam altından su sızıp içeri giriyor olabilir denildi velhasıl kimse çözemedi şimdi araç çalışır vaziyette su sesi gelir gibi oldumu su atıyor ama kalorifer ile alakası yok motor suyu eksilmiyor ben çözemedim kimse çözemedi göğüs sökülmesi taraftarı değilim çünkü usta adam ya yok varsa da kendin de değil elime 1 avuç fazla vida verilmesinden korkarım yardımlarınız için tşkler...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta ses sistemi var mı ?
genelde bu sorunlar ön gögüsten tesisat için delinen yerden geliyor.
benim 307'de 1 hafta aradım kaloriferiydi ön cam değişmiş ondan oluyor vs dediler. arabada daha önce tesisat varmış sökmüşler deliği kapatmadıklarından araç su içinde kalıyordu. deliği kapattık sorun kalmadı. silecekleri söküp ön taraftaki plastiğin altından inceleyin.

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta ses sistemi var mı ?
genelde bu sorunlar ön gögüsten tesisat için delinen yerden geliyor.
benim 307'de 1 hafta aradım kaloriferiydi ön cam değişmiş ondan oluyor vs dediler. arabada daha önce tesisat varmış sökmüşler deliği kapatmadıklarından araç su içinde kalıyordu. deliği kapattık sorun kalmadı. silecekleri söküp ön taraftaki plastiğin altından inceleyin.

ilk sahibinden almıştım aracı bildiğim kadarıyla ses sitemi hiç takılmadı defalarca plastiği söküp baktık hiç birşey bulamadılar :(

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski aracımda böyle sorun vardı dediklerinizi söylediler ek olarak altından inceledim camurluk içi bölgesinde çürük delik vs var mı diye ne yaptıysam olmadı direkt sattım. On cami soksen iyi yapmazlarsa 100 km dn sonra ıslık çalar. Kalorifer arızası desen göğüs sökülecek eskisi gibi olmayacak takır tukur ses yapcak. Umarım sorunu çözersiniz birde aracın altını kontrol edin

Son düzenleme:

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski aracımda böyle sorun vardı dediklerinizi söylediler ek olarak altından inceledim camurluk içi bölgesinde çürük delik vs var mı diye ne yaptıysam olmadı direkt sattım. On cami siksen iyi yapmazlarsa 100 km dn sonra ıslık çalar. Kalorifer arızası desen göğüs sökülecek eskisi gibi olmayacak takır tukur ses yapcak. Umarım sorunu çözersiniz birde aracın altını kontrol edin

bakalım bu gün de torpido gözünü söküp bakıcaz ön cam içinde camcıya götürecem havan kanalarından davlumbazdan altından girip üstünden çıkacam artık...

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün yapılan işlemler

yine gittim sanayiye sileceklerin alt kısmındaki tüm plastik parçaları söktük içeri su girebilecek tek yer kalorifer havalandırması alttan girmesi imkansız çünkü tüm su tahliye kanalları açık tek bir ihtimal kaldı oda havalandırmanın üstünden geçen silecek borusu oraya su dökünce borunun altından havalandırmanın üzerine su damladığını tespit ettim kelepçe bağladım borunun bir kısmına tüm parçaları olduğu gibi takıp suyun sızabileceği yerlere silikon çektim artık yağmurun yağmasını bekleyeceğim umarım kesin bir sonuca varmışımdır ilginize tşk ederim.....

Ekli dosyalar

• IMG_36877.jpg
    IMG_36877.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 47

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 gündür ön taraftan su sızmasını engelleyebildik ancak bu seferde arka taraftan bu su sızıntısı var içeriye doluyor bu bendeki astra j fabrikasyon hatası olabilir mi sizce...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 gündür ön taraftan su sızmasını engelleyebildik ancak bu seferde arka taraftan bu su sızıntısı var içeriye doluyor bu bendeki astra j fabrikasyon hatası olabilir mi sizce...

yıllar önce bayiden sıfır aldığımız ford connectte ikinci gün yağan yağmurda ön yolcu tarafına su sızdırdığından servise gitmiştik...fabrikasyon meges hatası demişlerdi. ön camın ordan biyerden sızıyormuş...
suyun sızdığı yerlerde illaki bir izi vardır. göğüslük altından kapı kenarlarından bunu detaylı incelemenizi öneririm