2013 Corsa D Geri Kaçırıyor.Acil Yardım[Uykularm Kaçıyor]

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkese.1 Aralik 2013 (avrupada 2014 geçiyor) de bir corsa aldım.1.4 Tam otomatik,Benzinli enjoy paket arabayı aldım.Bugün bir rampada durdum,ayağımı frenden çektim a,a birde ne görsem.Araç resmen geriye kaçırıyor.Şok oldum direk evime yakın Opel bayisindeki hasar kabul kısmındaki dik rampa geldi aklıma,direk oraya gittim.İLk önce geri denedim,yok geri viteste olmasına rağmen araba rampa aşağıya iniyor,çevirdim D konumuna getirdim yok tekerlere yağ sürülmüşcesine geri kaçırıyor araç.Miğden çok bulandı,tüm hevesim kaçtı.Direk aracı aldığım satış danışmanını aradım.Durumu izah ettim oda bana 2010 sonrası araçlarda bu durumun olduğunu,karbondioksit gazını en aza indirgedikleri için şanszımandan mı dedi tam hatırlamıyorum rölantide bu durum söz konusu oluyormuş.Bu durumuda test sürüşüne gelen kişilerden aldıkları şikayetler üstüne araştırınca servisteki yetkililer bunu demiş.Çok abartı bir rampada kaçırır ama hafif tatlı rampalarda kaçırmaz dedi,bu seferde inşaat halindeki bir binanın önündeki park alanına %20 bilemedik %25-30 luk bir meil vardı,ilk denedim kaçırmadı,sonra geri denedim kaçırdı.Biraz ileride önceki denediğime göre daha fazla bir meğil vardı ama orda da kaçırdı.
Araç bir an bir sarsılıyor aman yakalayayım diye ama yakalayamıyor geri kaçıyor.Sonra ilk defa bugün rastladığım bir olayda normal giderken birden bi titreme geliyor araca boğuk bir "RRRRRR" sesi 10-15 saniye sürdü ve kesti.BU 2 defa tekrarlandı.
Aracım daha 65 km anca yaptım ama bu yaşadığım sorunlar yüzünden resmen binmek istemiyorum.Bir ayakkabı değilki ayağımı sıktıda geri vereyim olmuyor.Keşke manuelini alsaydım diyorum.Tüm zevkim hevesim kursağımda kaldı.

2010+ Aracı olanardan özellikle yorum bekliyorum n'olursunuz bana yardım edin.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac tam otomatikse bildigim kadarı ile hill holder yani yokuş kalkış sistemi yok idi.bunu alırken size nasıl söylediler yada siz sordunuz mu bilmiyorum

hill holder bildigim kadarı ile easytronik araclarda mevcut

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac tam otomatikse bildigim kadarı ile hill holder yani yokuş kalkış sistemi yok idi.bunu alırken size nasıl söylediler yada siz sordunuz mu bilmiyorum

hill holder bildigim kadarı ile easytronik araclarda mevcut

Otomatikdede varda asırı dik rampada işlemiyor.Anca bir kaldırım meili kadar belki biraz yüksek rampada durabiliyor.Hill holder otomatikde var biliyorum.Sattığım 2001 otomatik corsa dim dik bayırda milim kaçırmazdı.

zaad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç easytronic,rampada gaza basmadan 5-6 sn durunca geriye kaçıyor ama senin ki otomatikmiş. Bana senin arabanında geriye kaçması çok saçma geldi. Otomatik dediğin rampada geri kaçacaksa, easytronicden ne üstünlüğü kalıyor? ...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işe Bakın sırf emisyon için denemedikleri hile yok,devir düşük olunca tabiiki kaçırma olacaktır.(şanzıman kaçırması zayıf olduğu için ileri gitme gücü olmayacak geri kaçıracaktır.)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tam otomatik şanzmuman geri kaçırmaz bence yağ seviyesini baktırın tamam sa sorun vardır.

A.Murat Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonra ilk defa bugün rastladığım bir olayda normal giderken birden bi titreme geliyor araca boğuk bir "RRRRRR" sesi 10-15 saniye sürdü ve kesti.BU 2 defa tekrarlandı.

Bu bahsettiğiniz olay benim aracımda da zaman zaman meydana geliyor . Hatta bu bahsettiğiniz ses çıkarken , aynı zamanda direksiyon simidinden de hissedilebilen titreşimler oluyo . Ben , fan ' daki balans problemi nedeni ile oluşan vibrasyon olduğunu tahmin ediyorum . Bi sonraki servis ziyaretimde , fan ' ı çalıştırıp kontrol etmelerini isticem . Bu konu ile ilgili bi sonuç alırsam , burdan sizi bilgilendiririm . Sizde , herhangi bi sonuca ulaşırsanız ve bilgi verirseniz sevinirim ...