2013 Opel Corsa Cdti Motordan gelen surtunme sesi

caparcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba,

Aracim 2013 model Opel Corsa 1.3cdti. 5-6 ay once ozellikle araba isindiktan sonra debriyaja bastigimda aracimdan kesik kesik surtunme sesi gelmeye basladi. Araba sogukken bu sesi cikarmiyordu. Servise goturdum ancak ustanin yaninda belkide araba daha isinmadigi icin ayni ses cikmadi usta da ezbere volandan kaynakli olabilecegini ama aracin daha 13000km de oldugu icin bunun olagan disi olacagini soyledi. Su anda ayni ses devam etmek te bunun yaninda da arabayi sabahlari ilk calistirdiktan sonra motordan dikis makinasi gibi tak tuk sesler gelmeye basladi. Bir kac dakika suruyor bu ses sonra kesiliyor. Son iki gundur de ariza gostergesi yaniyor aracin. Dun tamirciye goturdum sorunu bulamadi. Araci servise goturecegim ancak zaman bulamiyorum ayrica onfikir sahibi olmadan da servise gitmek istemiyorum. Bu arizalarla ilgili ongorusu olan var midir?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba,

Aracim 2013 model Opel Corsa 1.3cdti. 5-6 ay once ozellikle araba isindiktan sonra debriyaja bastigimda aracimdan kesik kesik surtunme sesi gelmeye basladi. Araba sogukken bu sesi cikarmiyordu. Servise goturdum ancak ustanin yaninda belkide araba daha isinmadigi icin ayni ses cikmadi usta da ezbere volandan kaynakli olabilecegini ama aracin daha 13000km de oldugu icin bunun olagan disi olacagini soyledi. Su anda ayni ses devam etmek te bunun yaninda da arabayi sabahlari ilk calistirdiktan sonra motordan dikis makinasi gibi tak tuk sesler gelmeye basladi. Bir kac dakika suruyor bu ses sonra kesiliyor. Son iki gundur de ariza gostergesi yaniyor aracin. Dun tamirciye goturdum sorunu bulamadi. Araci servise goturecegim ancak zaman bulamiyorum ayrica onfikir sahibi olmadan da servise gitmek istemiyorum. Bu arizalarla ilgili ongorusu olan var midir?

Sorunun volandan olabileceği ihtimal dizel Corsalarda kronik diye okumuştum. Garanti devam ediyor ise garantiden yaptırabilirsiniz geçmiş olsun. ..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.3 lerin kronik sorunu volant

caparcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.
Ancak volant sesinden önce motor soğukken bazı günler motordan dikiş makinası sesi gibi bir ses geliyor. 2-3 dakika sürüyor maksimum. 2 tamirciye götürdüm ikisi de sorunu bulamadı. Tamirciye gidene kadar ses kaybolduğu için çare bulamadılar. Son tamiciye gitmeden önce sesi telefona kaydettim ustaya dinlettim usta yine emin olamadı. Sorun ilk çıktığı zaman aracın arıza göstergesi yanmıştı. Aracı bilgisayara bağladılar ve motor yağının değişmesi gerektiği bilgisi çıktı bilgisayarda. Yağı değiştirdik ancak arıza göstergesi sönmedi. Yağı değiştikten sonra da ses 1 hafta kadar geldi ancak şu anda ses gelmiyor. Sorun çözülmüş olsa arıza göstergesi otomatik sönmezmiydi? Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracındaki yağ seviyesini kontrol ettir genellikle yağ seviyesi düşünce böyle yapar

caparcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk tamirciye gittiğimde bakımını da yaptırdım. Yağı, yağ filtresi, hava filtresi hepsi değiştirildi. Mazot filtresini değiştirmediler temiz dediler. İkinci gittiğim tamirci yağ seviyesini kontrol etti ancak eksiklik olmadığını söyledi. Çaresiz kaldım. Uzun yola çıkacağım ancak arabanın bu sorununu çözmeden çıkmak istemiyorum.