2020 Corsa Ultimate Aldım-Kısaca Gözlemlerim

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Renk olarak önceliğimiz buydu zaten bu olmazsa Turuncu rengini istiyordum ama nasip gönlümüze göre oldu. Rabbim daha iyilerini sizlere nasip etsin inşallah.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

BEYAZKAZAK

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 7 aylık 2016 1.6 dizel otomatik Astra serüveninden sonra kendime 2012 model Honda Accord almıştım. Şehir değişikliğinden dolayı mevcut olan evimizi satıp yeni bir ev almaktansa ve bu süreçte 2. otomobilin bizim işimizi kolaylaştıracağı düşüncesi ile 2. otomobil alma kararıyla Ekim ayında 2020 model 1.2 130 hp ultimate siyah tavan cam tavan Corsa F aldık. Konuyu biraz geç açtım ama bundaki sebep hem vaktim olmadı paylaşım için hemde aracı biraz gözlemleyip öyle paylaşım yapmak istedim.

Arkadaşlar araç konusunda internette bir çok video mevcut ve hemen hepsi bu araba hakkında güzel şeyler söylüyor. Bende aynı fikirdeyim opelin Fransızlarla ortaklığı gerçekten güzel sonuç çıkarmış.

Konuya önce motor ve şanzıman ile giriş yapmak istedim. 1.2 motor 130 hp olan bu motor 8 ileri tam otomatik Eat ile taçlandırılmış ki çokta yerinde bir karar olmuş. 8.7 sn.lik 0-100 değeri insanı bazen şımartıyor. Ara hızlanmalarda da gerçekten 1.2 motor olduğuna inanamazsınız. Sattığım astra 136 Hp idi ancak Corsanın hafif olması daha atik ve canlı bir performans sunuyor size. 3 silindirli motorun homurtusu yüksek devirdeki seside insanı cezbeden ayrı bir güzellik. Motor şanzıman konusunda gerçekten kusursuz diyebilirim. Yakıt tüketimi konusunda şuan teknik verilerin oldukça üstünde seyrediyor, bunda hem benim seri kullanımım hemde aracın yeni olması etken diye düşünüyorum. Şuan ki veriler şehir içi 8 lt uzun yol 6-6.5 lt olarak gözüküyor.

Konfor ve yalıtım konusunda bu araç gerçekten beni şaşırttı. Aracımda 17"lik jantlar bulunmasına karşın konfor bakımından Astra j den daha yumuşak olduğunu iddia edebilirim. Yalıtım olarakta bir B segmentten fazlasını sunuyor. Yol tutuş olarak Opel çizgisini hissediyorsunuz ve gerçekten fazlasıyla güven veriyor.

Donanım olarak benim aracım Teknoloji paket hariç en dolu paket. Bu aracı seçmemdeki ana sebeplerin başında güvenlik paketlerini(çarpışma önleyici-şerit takip asistanı) standart olarak sunuyor olmasıydı. Benim aracımda buna ek olarak kör nokta uyarı sistemi de mevcut. Bu özellikler güzel çalışıyor. Şerit takip olayı bazen can sıkıcı oluyor size müdehale edilmesini istemiyorsunuz :) Araç donanım olarak gerçekten keşke şu özellikte olsaydı diyeceğim bir tek şey anahtarsız giriş çalıştırmada standart olsaydı diyorum.

Aracın bu kadar olumlu yanı varda eleştirilecek yanı yok sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İlk önce UItimate paketlerde sunulan hayalet gösterge paneline değinmek istiyorum. Hayalet gösterge demek diğer araçlara hakaret olur zira bu ekran bu görsellikteki bir araç için gerçekten utanç verici, tek olumlu yanı gösterge sade ve anlaşılabilir ekranı mevcut. Diğer eleştireceğim nokta en dolu pakette alsanız arka koltuklar için baş aydınlatması yok. Devasa bir torpido gözü var ve aydınlatma koymayı kendilerine zul görmüşler. Araç dışarıdan çok heybetli duruyor, hatta bir komşumda Astra H var HB modeli onunla yan yana koyduğumda dıştan boyutları hemen hemen aynı gözükse de iç kısımda aynı genişliğe ulaşamıyorsunuz, ama sınıf standartlarını karşılıyor tabi ki. Multi media ekranı oldukça kullanışlı olmasına karşın geri görüş kamerasının görüntü kalitesi yine sınıfta kalıyor. Son olarak aklıma gelen ise sportif bir araç olmasına karşın opel şu çubuk anten olayından bir türlü vazgeçememiş.

Yaklaşık 2.5 aydır (1800kmdir) benim gözlemlerim bu şekilde, hafta içi aracı eşim kullandığı için hafta sonları kullandığım izlediğim kadarıyla aklıma gelenleri sizlerle paylaşmak istedim. Aracı tavsiye eder misiniz diye soracak olursanız; Bu segment içerisinde bence alınabilecek en iyi araç şuan Corsa ve kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak şuan hiç bir aracın gerçek ederinin bu fiyatlar olmadığını hepimiz biliyoruz ancak durum maalesef ki şuan bu. Görsel paylaşımı da en kısa zamanda yapacağım. Sürçi lisan ettiysem af ola hepinize kazasız, mutlu sürüşler dilerim.

thumbnail_IMG_20201121_162604268f304e1497d3a8.jpg

thumbnail_IMG_20201129_131655a352955beee898fb.jpg

thumbnail_IMG_20201129_1318416858c8c51a0e815f.jpg

thumbnail_IMG_20201129_131924bfd4dacc4fc4887d.jpg

thumbnail_IMG_20201024_1454312c27be35e1a47701.jpg

thumbnail_IMG_20201029_144451d23c5ff20a4865cb.jpg
güzel yazı olmuş hocam, emeğinize sağlık. hayırlı olsun yeni araç...

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN