96 Astra F ön kapı hoparlör problemi

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha öncede belirtmiştim patlak orjinal hoparlörleri değiştireyim dedim tavsiye üzerine gittiğim bir usta 16 cm lik hoparlörleri ön KAPI CAMINA yakın olması dolayısıyle (MDF kasa yapmasına rağmen) takamadı . Hoparlörlerin arka kısımları uzun olduğu için kapı camına değiyor. 13 CM LİK PİONEER HOPARLÖRLERİ ANCAK TAKABİLDİ. ANCAK İÇİM RAHAT ETMEDİ BU YUVAYA OLABİLECEK ARKA KISMI KISA 16 CM LİK HOPARLÖR BULAMAZMIYIZ DEYİNCE YENİ HOPARLÖRLERİN HEPSİNİN AYNI OLDUĞUNU BULAMAYACAĞIMI SÖYLEDİ USTA.
KISACA ÖN KAPI İÇİN 16 CM LİK ARKA KISMI KISA HOPARLÖR TAVSİYESİNE İHTİYACIM VAR. HOPARLÖR BULURSAM,ÖNE YENİ TAKTIRDIĞIM 13 CM LİKLER ARKAYA AKTARMAYI DÜŞÜNÜYORUM..​

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
audio bahn ve rockfordfostage markalarda mevcut hoparlörler var dediğin gibi ama fiyatları pahalı ve bulunması zor hoparlörler aynı sorun bendede mevcuttu ve çareyi yeni kapı pandizotu (polyester) dökmekte buldum :D

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eski patlak hoparlörlerin üzerindeki yükseltme plastik ; eski yükseltmeli olan hoparlörün içinden hoparlör kısmını testereyle kesip yeni hoparlörü üzerine vidalayın ; soket yerini lehimleyin, aynen orjinal hopatrlör gibi yerine oturur, ben vectramda böyle yapmıştım; astradakiler patlak değil, hala orjinal hoparlörleri kullanıyorum...

dogan_tire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında babamın arabasını arkadakilerişeyaramıo çünkü müzik dinlemiyor trt fm az ses versin yeter diyor onları söküp satsam haberi olurmu __?

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 lık hoperlorün arkasına yuvarlak bir takoz koyun mdf den filan..yükseltip takın..Olmaz diye bi şey yok.Ben öyle kullanıyorum.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haydaa ben napcam ya jbl 16 lık comp almıstım daha monte ettirmedim

insallah becerir takıcak kişi

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gsi lerle bizim 5 kapıların döşemeleri aynı değil hoparlörün altına değil takoz başka bişi koysak gene oturmuyor hoparlörü camdan kurtarsak döşemenin kapağı oturmuyor!!!
bende boş vakitlerimde oto müzik sistemleri ile ilgileniyorum :( ne yazıkki

gsı osman

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski patlak hoparlörlerin üzerindeki yükseltme plastik ; eski yükseltmeli olan hoparlörün içinden hoparlör kısmını testereyle kesip yeni hoparlörü üzerine vidalayın ; soket yerini lehimleyin, aynen orjinal hopatrlör gibi yerine oturur, ben vectramda böyle yapmıştım; astradakiler patlak değil, hala orjinal hoparlörleri kullanıyorum...
mantıklı bende öyle yapmayı düşünüyorum