97 Model Vectra 2.0 Vergisi

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yerde kasko yaptıranlar yararlanabiliyor diye okudum doğru mudur

haber 3
-2011 yılında indirimli MTV tarifesinden yararlanabilmek için, yetkili sigorta acenteleri tarafından düzenlenen 'bildirim formu' ile vergi dairesine başvuruda bulunulması gerekiyor. Başvuruda bulunmayanlar, bu avantajdan yararlanamıyorlar.
-Araçlarını, kasko sigortası yaptırmayanlar da 'MTV indirimi' uygulamasından yararlanamıyorlar.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yerde kasko yaptıranlar yararlanabiliyor diye okudum doğru mudur

haber 3
-2011 yılında indirimli MTV tarifesinden yararlanabilmek için, yetkili sigorta acenteleri tarafından düzenlenen 'bildirim formu' ile vergi dairesine başvuruda bulunulması gerekiyor. Başvuruda bulunmayanlar, bu avantajdan yararlanamıyorlar.
-Araçlarını, kasko sigortası yaptırmayanlar da 'MTV indirimi' uygulamasından yararlanamıyorlar.
Çalıştığım yerde 2.0 ford eskort var 97 model onun kasko değeri düşük olduğundan düşük vergi ödüyor hatta geçen temmuz bandrolünü bu vesile ile bi alt dilimden ödedi bende yaptırmaya gittiğimde kasko değerim yüksek çıkmıştı yararlanamadım kasko sigortasıda sormadılardı :confused:

tarik2506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Bülent kasko yapmak mecburi değildir. Herhangi bir sigorta şirketi senin arabanın kasko değerini şu listedeki http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1207 verilerden yola çıkarak belirler (ki zaten bellidir) onaylayıp sana verir. Bu işlemden faydalanmak için mutlaka Maliyeye gitmek lazım. ve kesinlikle kasko yaptırmak mecburi değildir. Ben 2000 cc olan arabamın vergisini hep 1600 cc üzerinden ödedim. Bu devletin vermiş olduğu bir haktır.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun sigortacıdan belgeleri aldım götürdüm maliyeye orda müdüre verdim aldı baktı dedi 10 gün sonra gel sistem aktif değil felan... Sigortacıdan 3 nüsha aldım biri internetten bi çıktı diğeri 2011 mtv tutarı esas olan kasko sigortası değeri bildirim formu birde ruhtasın fotokopileri.Yalnız adam internetten alınan çıktı ile bildirim formunda bi farklılık gördü bunların aynı olması lazım dedi oda şu; Araç tipi internetten alınan çıktıda VECTRA 2.0 CD 16V yazıyor.Bildirim formunda VECTRA CD 2,0 EV NB MT olarak görünüyor bu internet çıktısındada öle yazmalıymış...Fakat ordaki memurun dediği seçenek yok internette bi yere gidip eklenmesi lazımmış fakat bu bana çok saçma geldi . şu siteden bakıldı http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamda yarın sigortacıya gidecek dilekçe için ayrıntılı yazılı bir pusula werdim 20 dk önce baktım aracımın değeri 14150 tl olmuş :)

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şimdi 97 vectra 2.0 cd yıllık vergisi tam olarak nekadar kasko degeri 9450 çıkıyor bu degerin %5 i mi

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim..

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba 2001 2.0 dtı normalde 800 küsür ama kasko değerine göre hesaplattık ve yıllık 566 liraya düştü ocak ayında da 380 falan olacak yıllık