abant buluşması hakkında

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 kişi listeye adını yazdırıyor ve 5 kişi abant buluşmasına geleceğim diyor. elbette hastalık olur, iş olur vs. olur 3-5 kişi iptal etmek zorunda kalabilir. ama 15 kişinin ortalıktan  kaybolması hem ilginç hem komik hem de düşündürücü. bir plan program yapılıyor, birileri uğraşıyor emek harcıyor sonra bir bakıyor ortada hiç kimse yok!! halbuki eskiden insanlar bir şey söylediler mi arkasında durur yada durmaya çalışırdı en azından, nesil mi değişti ne oldu?
bravo opelsizasla ailesi 14alkiss

Admin: Abant Buluşması İptal Edilmiştir...

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş
Ynt: abant buluşması hakkında

Helal be abi sana ne guzel soyledin

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ryanwilliams link' Alıntı:
Helal be abi sana ne guzel soyledin
dilimin döndüğünce en hafif şekilde yazmaya çalıştım söylemek istediklerimi. aslına bakarsan koskoca forum sitesinden türkiye buluşması için 20 kişi çıkması da çok düşük bir rakamdı zaten. insigniateam sayfasına bakılırsa adamlar bir çok organizasyonu büyük katılımlarla gerçekleştiriyor. arada ne fark var diye baktığımda arkadaşlar alınmasın ama en büyük fark yaş ortalamasında gibi görünüyor.
bu arada 25-27 mayıs ta istanbuldayım. 27 mayısta okul arkadaşlarımla mezunlar buluşmamız var 200den fazla katılımcı olacak, bir çok şehir dışı hatta yurt dışından gelen var.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi başka başka faktörlerde var benim fikrimce bunda.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Abi başka başka faktörlerde var benim fikrimce bunda.
ne gibi? başlıca faktörler zaman ve para olabilir. ben de para dışkılamıyorum ama bu tür buluşmalar insanın sosyalleşmesidir, paylaşımdır. başka bir faktör ahmete kızdım mehmete gıcık okuyorum gibi şeylerdir. sen de (senden kastım emre değil elbette) ahmet mehmet için değil diğerleri için iştirak edersin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi yaşanan gerginliklerin de etkisi var diye düşünmekteyim. Ayrıca benim şahsi fikrim böyle organizasyonlarda önceden toplu hareket edilecekmiş gibi yer planlaması yapılmaması yönünde. Sonuçta şimdi 25 kişi yer belirtse ve son günlerde ses kesilse o işi üstlenen arkadaşlar yüzüstü kalacaklardı. Herkes bu işlerde başının çaresine bakmalı bence. Şu saatte şu gün buluşma var gelen gelsin diyeceksin. O zaman ne şiş yanar ne kebap misali olur. 3 5 kişi de gelse kimse kimseye boyun bükmez böyle saman alevi gibi alevlenen fikirler sönüp sonuçsuz kalmaz.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halil abi çok güzel yazmışsın, söylediklerine üzülerek katılıyorum.

Sonuçta bu organizasyonlara bir takım emekler veriliyor, Türkiye buluşması gibi bir organizasyona da katılım bu seviyede olunca insan ister istemez emeğinin karşılığını alamadığını düşünüyor.  

İstanbul buluşmalarımızı minimum 15 araçla gerçekleştiriyor iken, Abant'a talebin bu kadar az olmasının nedeni birazda mesafe gibi görünüyor.

Gelemeyecek arkadaşlarımızın mutlaka başka sebepleri de vardır ama 20 kişilik listeden 5-6 kişinin katılım sağlaması gerçekten üzücü.  :(

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Abi yaşanan gerginliklerin de etkisi var diye düşünmekteyim. Ayrıca benim şahsi fikrim böyle organizasyonlarda önceden toplu hareket edilecekmiş gibi yer planlaması yapılmaması yönünde. Sonuçta şimdi 25 kişi yer belirtse ve son günlerde ses kesilse o işi üstlenen arkadaşlar yüzüstü kalacaklardı. Herkes bu işlerde başının çaresine bakmalı bence. Şu saatte şu gün buluşma var gelen gelsin diyeceksin. O zaman ne şiş yanar ne kebap misali olur. 3 5 kişi de gelse kimse kimseye boyun bükmez böyle saman alevi gibi alevlenen fikirler sönüp sonuçsuz kalmaz.
ne diyeyim sen de haklısın... sonuçta şu veya bu sebeple abant buluşması yattı, bundan sonra da türkiye buluşması biraz zor olur sanırım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında bu tip organizasyonlarda ilk başta okey verenlerin ne iş yaptığını da hesaba katmak gerek. Memur olan adam kendini o güne ayarlayabiliyor ve geliyorum diyorsa %90 gelir. Ama özel sektörde olan insan için bu %50 dir. Hele şu otelde kalacam demek benim fikrimce imkansız. Benim bir saat sonrası için bile kesin konuşmam kendimce olacak iş değil. Buna böyle bakmak lazım. Ben şurada kalırım demedim mesela. Diyemem o gün ne olurum bugünden imkan yok belli olmaz. Hele eşleri ile katılacakların eşleri de özel sektördeyse bu adamları joker olarak görmek lazım. Gelirse oh iyi sayımız daha arttı misali. Yoksa sonucu işte böyle oluyor. Tabi bir de Halil abinin dediği gibi yaş meselesi var ki bir anlık ateşle ağızdan herşey çıkabiliyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Halil abi çok güzel yazmışsın, söylediklerine üzülerek katılıyorum.

Sonuçta bu organizasyonlara bir takım emekler veriliyor, Türkiye buluşması gibi bir organizasyona da katılım bu seviyede olunca insan ister istemez emeğinin karşılığını alamadığını düşünüyor.  

İstanbul buluşmalarımızı minimum 15 araçla gerçekleştiriyor iken, Abant'a talebin bu kadar az olmasının nedeni birazda mesafe gibi görünüyor.

Gelemeyecek arkadaşlarımızın mutlaka başka sebepleri de vardır ama 20 kişilik listeden 5-6 kişinin katılım sağlaması gerçekten üzücü.  :(

mesafe dediğin en fazla 2 bilemedin 3 saatlik yol mert. artı bu listeye 20 kişi gelecem derken abant aynı yerde idi sonradan uzaklaşmadı.
en azından gelmekten vazgeçen arkadaşların (bir iki kişi yaptı gördüğüm kadarıyla) iptal bilgilerini vermeleri gerekirdi.
ben de neden bu kadar üzerime aldıysam bu işi :) bana ne kim nasıl biliyorsa öyle davransın.