Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Active Select hakkındaki tüm merak edilenleri, şüphelerimizi, sorunlarımızı burada dile getirelim. Hakan Bey de konuyu sabitlerse faydalı olur sanki.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

bende bazen aracı calıstırdıktan sonra ayagım frendeyken vites d konumuna getırıp dıreksıyonu tam kırdıgımda yanı arac daha hareket etmemısken dıreksıyonu tam kırdıktan sonra ayagımı frenden cektıgımde arac 5 cm hareket edıp sonra sankı frene basmısım gıbı duruyor yani takılıyor ve fren pedalı sertlesıyor hafıfce gaza dokununca bu durumdan kurtuluyor su ana kadar 3 kere oldu ve benı huzursuz etmeye basladı dıreksoynu tam kırdıktan sonra neden hareket etmıyorkı acaba kavramayla ılgılı bı problemmı var ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Ozan sabah ilk işim bunu deneyip buraya aktarmak. İnşallah bir sorun değildir. Otomatik vitesin hiç şakası olmaz benim görüşüme göre

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca sn ozan, bu hareketi biraz bekleyip denediniz mi? Bana sanki yokuş kalkış desteği gereksiz yere devreye giriyormuş gibi geldi. Fren pedalının sertleşmesi, gaza dokununca kurtulması...

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında 3 sn beklemedim hiç bir dahaki sefere 3 sn bekleyıp deneyecegım ama sızınde denemenızde fayda var vıtesı d ye alın ve gazı bırakmadan dıreksıyonu sonuna kadar kırın bakalım sızdede olacakmı bencede otomatik vitesin hiç şakası olmaz hiç beklenmedik bi anda bozulabilir.

Giray GÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende araç yüke binince zıplamalar oluyor halen normalmi diye düşünüyorum vakit bulup serviste tam bir deneme sürüşü yapamadım fakat her gün dikkatle aracı dinliyorum atıyorum 6 cı viteste iken 5 e geçip gaza biraz yüklenince zıplamalar oluyor bence bi anormallik var.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Ozan Bugün haddinden fazla sayıda deneme yaptım; peş peşe, aralıklı zamanlarda... Bende böyle bir bekleme yok. ֖ncede belirttiğim gibi sizin yokuş kalkış destek sisteminin yanlış davranması diye düşünüyorum. Eğer fren pedalı sertleşmeden bu takılmayı yapsaydı birşey diyemeyecektim ama bu söylediğiniz tüm emarelere göre kanımca hill holder ın yanlış alarm vermesinden oluyor bu olay. Eğer yakınınızda bir servis varsa en azından hatanın adını koydurun müdahale ettirmeseniz bile. şimdi buna o kadar önemli bir sorun değil diyeceğim ama elektronik işin içinde olunca bilmem kaç km hızla giderken aklına esip frene oturmayacağını da düşünmeden edemiyor insan. Umarım sorununuz çok basit birşeydir, her ne kadar garanti süreci zahmetsizce de işlese bu tip şeyler sinek misali mide bulandırıyor. Tek teselli sadece bizim araçlarda değil elektroniğin desteği olan her araç için bunların geçerli olması. ֖rnek olarak ben astrayı almadan önce yeni focusa da bakmıştım ancak bu kendi kendine park işi içime sinmemişti aklına esipte şuraya park edivereyim derse diye. Haberlerinizi bekliyorum konuyu soğutmayalım  (Konuyu sabitleyen arkadaşımıza da teşekkür ederim)

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın eketen bu kadar kısa sürede deneme yaptıgınız ıcın oncelıkle tesekkur ederım acıkcası onemlı bırsey oldugunu dusunmuyorum bu olayın zaten su ana kadar 3 kere yaptı ama servise gıttıgım zaman unutmassam soracagım .

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Ozan teşekkürünüze teşekkür ederim. Elimden birşey geliyorsa beklemenin yada umursamazlığın buranın ruhu ile ters düştüğünü düşünüyorum. ևok sevip saygı duyduğum USTA kelimesinin bünyesinde taşıdığı anlamı son raddesine kadar hak eden, gerçek bir marka olmuş, işini hiçbir zaman ticari kaygı ile götürmeyen rahmetli bir büyüğüm şöyle demişti. "Aracını çok fazla dinleme, her duyduğun sesten nem kapma. Neticede bu etten kemikten değil, metalin metalle birleşmesinden meydana gelmiş bir icat."  (Kendisini de buradan saygıyla anıyorum. Ruhun şad olsun sevgili ANKARA'LI USTA)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sayın Ozan teşekkürünüze teşekkür ederim. Elimden birşey geliyorsa beklemenin yada umursamazlığın buranın ruhu ile ters düştüğünü düşünüyorum. ևok sevip saygı duyduğum USTA kelimesinin bünyesinde taşıdığı anlamı son raddesine kadar hak eden, gerçek bir marka olmuş, işini hiçbir zaman ticari kaygı ile götürmeyen rahmetli bir büyüğüm şöyle demişti. "Aracını çok fazla dinleme, her duyduğun sesten nem kapma. Neticede bu etten kemikten değil, metalin metalle birleşmesinden meydana gelmiş bir icat."  (Kendisini de buradan saygıyla anıyorum. Ruhun şad olsun sevgili ANKARA'LI USTA)

toprağı bol olsun ustanın.  çok doğru kelam eylemiş....