Airbag ışığı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kadir hocam benim sarsıntılı bir yolda giderken birden oldu. Dediğiniz gibi değildir inşallah basit bir algılama problemidir.

Bu arada bugün muayeneden geçtim. Sıkıntı olmadı. Hatta muayene kağıdına hafif kusur olarak yazılmadı bile..
Işık hala yanıyorsa önce opcomdan arızaya bakıp kodu not alın sonra silip kontağı kapatıp aküyü sökün bir süre bekledikten sonra tekrar takın herhangi bir sorun yoksa opcomda arıza gözükmemesi gerekir.

Kendi aracımda yaşadım bende arıza ışığı yanmadan opcomda hata veriyordu teklemeden dolayı opcomla detaylı arıza araması yaptırdığımda keşfettim. Serviste 6 hava yastığı, ön iki emniyet kemeri, hava yastığı kontrol üniteleri ve sensörleri değiştirmeye kalktılar güvenmeyip yaptırmadım iyiki yaptırmadım.

Muayene işi şans zaten benim aracın sinyal ampullerinin rengi kaçmış diye sorun çıkarmışlarda ki üzerinde boyaları duruyor fabrikanın taktığı ampuller 2 yıl sonra tekra aynı ampullerle gittim sorunsuz geçti. Muayeneyi yapan şahsın insafına kalıyorsunuz açıkçası bazı şeyler objektif olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve tayfux