Alonso 2009'da Renault'da

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İspanyol spor gazetesi Diario AS, Fernando Alonso'nun gelecek sezon için BMW Sauber ve Honda tekliflerini bir kenara iterek, Renault'da kalmaya karar verdiğini ileri sürdü.
Gazete, 27 yaşındaki eski dünya şampiyonu İspanyol sürücünün, gelecek yılki kural değişiklikleri çerçevesinde, BMW Sauber'i yakalıyıp geçeceğine inandığını yazdı.

alonso6zz0.jpg

Diario AS ayrıca, Alonso'nun BMW'nin üç yıllık bir anlaşmayla sürücüyü bağlayan sözleşme şartından da memnun olmadığını ve Renault'da kalma konusunda bunun da önemli bir etkisi olduğunu iddia etti.
Gazete, BMW'nin, gelecek sezon rekabetçi bir araçta yarışmak isteyen Alonso'ya bu hafta başında nihai önerisini ilettiğini belirtirken, Alonso'nun bu teklifi geri çevirdiğini bildirdi. Haberde, Alonso'nun 2009'da da rekabetçi olmayacağını düşündüğü için Honda'yı düşünmediği ifade edildi.
Alonso, Alman Sport Bild gazetesine verdiği demeçte, "Elbette, gelecek sene için Renault'nun dışındaki ihtimallere de bakmak zorundayım. Ancak önceliğim Renault. Fakat bunun için takımın 2009 aracında ileriye dönük önemli bir atılım yapması gerekiyor" demişti.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alonso suz renault u istemiyorum...formasını bile almıştım be...alonso renault un simgesi..renault ve alonso bi arada olsun ama renault arabayı biraz geliştirmeli;)

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yetenek ziyan olacak renaultta...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renault aracının bir eksiği yok.Bu seneki arabasında sadece düzlüklerdeki azami sürati düşük.o yüzden düzlükte hamiltona geçiliyor.yoksa alonso,hamiltona geçilecek bir pilot asla değil.ayrıca bugünkü gece yarışındada kendine yakışanı yine yaptı.müthiş bir taktikle ve tabiki şansıyla birlikte.Tebrikler Alonso.Ferrarinin yüz karası Raikkonen ise 3 yarıştır yaptığı motor patlatmalar,kaza yapmalarına bir yenisini daha ekledi.Massanında şanssız günü tek kelime ile..

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben alonsonun çok şanslı bir pilot olduğunu düşünüyorum.orda yarışanları kötülemek istemiyorum ama içlerinde şuan en iyisi ciddiye alsa raikonen.ama adamın umurunda değil.laf olsun diye yarışıyo adam.geleceğin en iyisi kubica olabilir.ama görünen şuki hamilton bu araçla uzun süre domine edecektir yarışlerı.çünkü rakipleri pilot olarak çok zayıf.massa pol pozisyonu olamadığı hiçbir yarışı kazanamadı.demekki sadece önü açıkken ve araç hızlıyken gidebiliyor.ben daha massanın bir atağını hatırlamıyorum bir ferrerici olarak.o takıma yakışmıyor derhal gönderilmeli.rai de kulakları çekilmeli olmazsa sezonun kalanı çaylaklarla bitirilmeli bence.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
raikonen gerçekten de bu sezon neredeyse hiç bir varlık gösteremedi. son 6 yarışta kazanamıyor ve start sırasından geride yarış bitiriyor. singapurda yaptığı hata da affedilir derecede değil.. massa nın yaşamış olduğu şanssızlık sonucu puan ümitleri sadece raikonnende iken bitime 4 tur kala daha dikkatli olması gerekirdi.. takımın bu derece puana ihtiyacı varken..
alonsoya gelirsek.. sıralama turlarında yaşadığı şanssızlık sonucu 15.sıradan yarışa başlayarak finishi ilk görmek tabi ki tamamen kendi yeteneği ile olmadı.. ama alonso sıralama turları sonrasında yaptığı açıklamada "bize bir mucize gerek" demişti zaten.. ve mucize önce kaza sonrasında safety car ve ferraride arka arkaya girilen pitstop stratejisinden dolayı raikonneni bekletmemek adına yapılan amatörce hata....

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renault'da genel bir yükselme trendi bir kaç yıldır var. Her alanda büyüyen , gelişen, adından söz etiren bir şirket. F1 de 2 takıma isim verdi ve her yarışta toplam 4 aracı pistte. Teknik ve mekanik destek verdiği başka takımlarda var.

Ama ilginçtir f1in en korkunç hatalarınıda bu firma yapmıştır.En bilineni 1994 de ayrton senna'nın ölümüne neden olmalarıdır. Uzun olan direksiyon milini , sennaya uygun hale getirmek için kesip, sonrada kaynak yaptılar. SON hızla giden aracın direksiyonu kilitlendi. Duvara son hız giren aracın direksiyonu kaynak yerinden parçalandı ve bir parça kaynak, tıpkı mermi gibi sennanın kaskını delip beynini parçaladı.. Bu işe imza atanda renodur.

Ama kendilerini her anlamda çok ama çok geliştirdiler.

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
raikonen gerçekten de bu sezon neredeyse hiç bir varlık gösteremedi. son 6 yarışta kazanamıyor ve start sırasından geride yarış bitiriyor. singapurda yaptığı hata da affedilir derecede değil.. massa nın yaşamış olduğu şanssızlık sonucu puan ümitleri sadece raikonnende iken bitime 4 tur kala daha dikkatli olması gerekirdi.. takımın bu derece puana ihtiyacı varken..
alonsoya gelirsek.. sıralama turlarında yaşadığı şanssızlık sonucu 15.sıradan yarışa başlayarak finishi ilk görmek tabi ki tamamen kendi yeteneği ile olmadı.. ama alonso sıralama turları sonrasında yaptığı açıklamada "bize bir mucize gerek" demişti zaten.. ve mucize önce kaza sonrasında safety car ve ferraride arka arkaya girilen pitstop stratejisinden dolayı raikonneni bekletmemek adına yapılan amatörce hata....
valla ben bu ferrarinin stratejistlerine yada pilot mühendislerinin verdiği kararlara hiç anlam veremiyorum.2005 den beri saçma sapan kararlar alıyorlar.schumi dönemindeki başarılara ve üstün pilotaja güvenerek verdikleri kararları veriyorlar hala.yaw peşpeşe araçları pite almak bekletmek nerde görüşmüştür.lolipop adam kullanmamanın bir faydasını görmüşlermi bugüne kadar?,ellerinde yeterince hızlı araba varken 6 yarıştır raikonenden ses yok.massa sadece en mnde başladığı yarışlarda var.hamilton arkadan gelip çaıkp duruyor bunlara.bence şampiyonluğuda haketti istemesemde sevmesemde.alonsoyaysa hakkaten mucize lazımdı ve nasıl olduysa oldu işte bisürü salak sayesinde o mucize:D