Amatör bakim sirasi nedir acaba?

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Amatör bir şekilde bende kendi aracıma bakım yapmak istiyordum, bilgim olmadığı için foruma bakıp öğrenmek istemiştim ama biraz daha fazla kafam karıştı özellikle şu WAX, GLAZE konusunda.
Öncelikle bunlar aynı şey değil değil mi?:confused:
İkincisi benim anladığım kadarıyla bakım sırası,
-Yıkama
-Kil Uygulama(eğer olursa)
-Glaze(Bizim bildiğimiz Oto Cilanın gelişmişi mi?)
-Wax(Cilanın üstüne sürülen koruyucu bir madde mi?)
şeklinde mi?
Eğer öyle ise şunların her birinden makul fiyatta bulunabilecek bir iki örnek malzeme söyler misiniz lütfen?:confused:
Üçüncüsü; arabamı yıkadıktan sonra, normal cila sürüp üstüne wax atsam yeterli olur mu?
Teşekkür ederim.:good:
Bu arada araç beyaz.

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma ürünleri orjinalinde bu şekilde bölümleniyor ama türkcemize sadece pasta ve cila kelimeleri geçmiş:(

glaze vernik besleyici+derinlik ve parlaklık katan cila
wax koruyucu+parlatıcı cila

aracınız beyaz ise otomatikman glaze şıkkını eleyebilirsiniz wax olarakta türkiyede en kolay bulunan kaliteli ürün meguiars nxt 2.0 dır.

waxın kendisini göstermesini istiyorsanız aracın boyasının ciziksiz ve haresz olması gerekir

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma ürünleri orjinalinde bu şekilde bölümleniyor ama türkcemize sadece pasta ve cila kelimeleri geçmiş:(

glaze vernik besleyici+derinlik ve parlaklık katan cila
wax koruyucu+parlatıcı cila

aracınız beyaz ise otomatikman glaze şıkkını eleyebilirsiniz wax olarakta türkiyede en kolay bulunan kaliteli ürün meguiars nxt 2.0 dır.

waxın kendisini göstermesini istiyorsanız aracın boyasının ciziksiz ve haresz olması gerekir

Aracımın harelerini giderip, cilaladıktan sonra üstüne wax atmak istiyorum. Bunun için elimde 70 lira var hem kemdim yaparım hem öğrenirim, ileride daha iyi ürünler alırım. Bunun için söyleyebileceğiniz hare gideren, cilalayan bir ürün ve wax hangisi olabilir?
Hare giderip cilalamak için meguiar's M83(elle uygulayacağım)
Wax için meguiars nxt 2.0(elle uygulayacağım) .
Sanırsam bu ürünler uygun ama fiyat olarak biraz tuzlu kanımca ayrıca M83 bulamsıda biraz meşakkatli. Onun için daha makul fiyatlı ve bulması kolay ikisinin toplamı 60-70 arası olan ürün tavsiyesi alabilir miyim lütfen?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
m83 1litrelik satılıyor ama sizin o kadara ihtiyacınız yok sengün boyayı googledan bulun izmir firması bölüp gönderiyor

nxt2.0 Bölünmez onu tam şişe alırısnız digerinide 250 GR falan hem bütcenize uygun olur hemde uygun fiyatlı alıyım derken bir işe yaramayan ürünleri almaktan kurtulursunuz