Amortisör üst takozu plastik kelepçe

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, dün aracımın ön arka olmak üzere komple amortisör değişimi yaptırdım. Orginal gm kullandım. Yalnız amortisör üst takozunu lemforder kullandık. Takozun üzerinde kendi üst bağlantı plastiği vardı ama Usta amortisörün içinden çıkan orjinal üst plastiği kullandı. Tüm bağlantılar yapıldı. Fakat orjinal plastik kelepçe yerine oturdu sıkıldı ama takozun etrafına eski orjinaldeki gibi sabit oturmadı elimle döndürebiliyorum. Usta bir şey olmaz dedi ama kafama takıldı. O plastik bağlantı kelepçesinin dönmesi normal mi ? Yada sımsıkı kalmalı mı ? Bahsettiğim parçanın resmini de ekliyorum.

272308B4-1E3F-4C82-8505-0A011E81EC30ce3c7e7985c03386.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dönen yerin fotosu var mı amortisörün kulelerinin dönmesi gerekir çünkü direksiyonu çevirince tekerler dönebilsin.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bu plastik kelepçe varya amortisör kulesinin üstünde, amortisör değiştirmeden önce o plastik kelepçeler yerinde sabitti amortisöre birlikte takoz vs. değişince yine sabit ama yerinde elinizle döndürebiliyorsunuz. Ben evham yaptım biraz sanırım :) bugün ustaya tekrar gittim. . Amortisör takozları yeni olduğundan kaynaklanıyormuş. Zamanla yerine oturdukça eskisi gibi olur dedi usta. Başına gelen olursa sorun yapmasın :)