Ankara Navimaster multimedia sistemi

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
[img=800x600]http://img600.imageshack.us/img600/8238/x7p6.jpg[/img]
[img=800x600]http://img707.imageshack.us/img707/804/gel8.jpg[/img]
[img=800x600]http://img836.imageshack.us/img836/1223/75ej.jpg[/img]
[img=800x600]http://img20.imageshack.us/img20/2160/z8iy.jpg[/img]
[img=800x600]http://img703.imageshack.us/img703/4263/k0ao.jpg[/img]

Bu da turuncu gündüzler
[img=800x600]http://img89.imageshack.us/img89/1573/78wg.jpg[/img]
[img=800x600]http://img196.imageshack.us/img196/3021/z4ur.jpg[/img]

Gece geri görüş kamerası led plaka aydınlatması ile
[img=800x600]http://img854.imageshack.us/img854/6812/hzbd.jpg[/img]

Evet arkadaşlar navimaster multimedya zımbırtısı motajını tamamladım. Saat 12'de başladığım montaj 16'da bitti. Büyük zorluklar yaşadım. Meraklı komşuların soruları, eşimin bitmeyen "bırak şu işleri sinemaya gidelim" sözleri ve mahalle bakkalımızın anti motive "Mustafa sen bunu toplayaman geri uğraşma" muhabbeti vaktimin çoğunu aldı ;D
Montaj yapacaksanız halka açık yerlerde yapmayın.

Şaka bir yana montaj sırasında fotoğraf çekemedim iş bitmeyecek endişesinden dolayı. Ön göğüsün sökülmesi ve cihazın takılması kolay oldu. GPS ve tv antenini cihazın arka üst kısmına yaptım. Zor olacağını düşündüğüm arka kamera çok kolay oldu. Fititlleri söküp arasında geçirdim kabloyu. Arka tarafta Yavuz bey gibi uğraşmadım zira geri vites ışığı kablosunun yerini park sensöründen biliyordum ve sol kapak içinden tesisata bağladım.

Montaj konusunda Yavuz beye çok teşekkür ediyorum mesajları sayesinde sıkıntı yaşamadım. Usb kabloyu torpido ışığının kenarından içeri verdim.

Cihaza gelecek olursak benim açımdan hayal kırıklığı oldu. Ben cd300 sistemin ses çıkışını beğenmiyordum ama navimaster orjinal ses sisteminin çıkışını kullanıyormuş. Yani ses kalitesi değişmeyecek aynı sistemle yola devam :)

Gelelim cihaz kullanımına. Temel özellikleri olan navigasyon ve geri görüş kamerası çok başarılır. Navigasyon igo ile geldi ve arayüz vs. güzel. Gps uydu kilitlenme süresi yaklaşık 20sn kadar sürüyor. Sürüş esnasında herhangi bir gecikme yaşanmıyor.

Arka kamerayı çok beğendim. Geri vitese takınca açılması 2 saniye sürüyor. Görüntü kalitesi güzel. Arka plaka ışığına takılan sensör çok küçük ve aracın altına eğilmeyince görünmüyor.

Ekran hassasiyeti sıradan resistive ekran ayarında. Hafif bastırmalısınız. Cihazın işlemcisi navigasyon için biraz yavaş kalıyor. Navinin rota hesaplaması 15-20 saniye sürüyor. Cihazın arayüzü 4 sayfa. Özellikle aracın orjinal menüsünün geldiği ekran geliştirilmeli.

Televizyon apartmanların arasında olmama rağmen gayet yeterli. Birkaç kanal izlenebilir seviyedeydi. Yüksek yerlerde güzel olacaktır.

Gelellim en gıcık olduğum noktalardan birine daha. Cihazda tv sesi ve bluetooth kendi dandik hoparlöründen geliyor. Telefonla seyir halinde konuşmak imkansız , ses duyulmuyor. Öndeki mikrofonda başarısız. Denemelerimde sesimin net gelmediğini söylediler. Çinli mühendis kardeşlerim küçük bir aparatla orjinal ses çıkışına neden yönlendirme yapmadılar bilinmez.

Aracın tüm özellikleri sorunsuz kontrol edilebiliyor. Burada herhangi bir endişeniz olmasın %100 uyumlu. Cihazı benim gibi fazla hızlı kurcalamayın zira donanım gücü zayıf ve takılabiliyor. Navide güzel bir özellik var. Aracı stop edip tekrar kontağı açınca kaldığı yerden devam ediyor. Tekrar navi menüsü ile uğraşmanıza gerek yok. Çok yararlı olacak bu.

Ön kısımda micro sd kart girşi mevcut. Ben buraya 16'lık bir kart takacağım. Usb ile uğraşmak istemiyorum. Torpido usb bağlantısı ile telefon şarj edebilirsiniz.

Genel değerlendirme yapacak olursam bu cihaza 2000 TL versem üzülürdüm ama bu fiyata (pm ile fiyat) harika ötesi. Tek satır dandik kırmızı ekrandan sonra aracın iç ambiyansı çok değişti. Arka kamera çok kullanışlı. Dahili navigasyon igo ile gayet kullanılabilir. Kullanılan kabloların kalitesi, kenar plastiği gibi malzeme kalitesi gayet iyi. Bence multimedia sistemi olmayanlar kesinlikle bu cihazı alsın. Daha önce cyclone incelemiş bir olarak şunu söyleyeyim navimaster fiyatı ve özellikleriyle çok daha iyi bir cihaz, cyclone göre daha kötü diyebileceğim tek nokta arayüzü. Cyclone daha orjinal araç sistemi izlenimi veriyor.

Merak ettiğiniz soruları bu başlıktan sorabilirsiniz. Başta montaj konusunda desteklerini esirgemeyen Yavuz beye ve cihazı aklıma sokan forumdaşlara çok teşekkür ediyorum.
Saygılar ve selamlarımla...

Düzeltme: Aux bağlantısına geçince navi sesleri ve bluetooth sesi araç hoparlöründen gelmeye başladı.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ankara Navimaster multimedia sistemi

Hayırlı uğurlu olsun mustafa! Adına çok sevindim. Ben usb yi aracın aux çıkışından çıkardım. Uzanması kolay olsun diye ve auxla işim kalmadı diye :) bütün kabloları da senin gibi hallettim. Sadece ekran kaldı bu akşam baya yoğun proje bitirmem lazım bitirince eğer fırsat bulursam bu gece yoksa yarın arkadaşımla donanımı takacağım.

Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullan

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

yavuzozkan link' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun mustafa! Adına çok sevindim. Ben usb yi aracın aux çıkışından çıkardım. Uzanması kolay olsun diye ve auxla işim kalmadı diye :) bütün kabloları da senin gibi hallettim. Sadece ekran kaldı bu akşam baya yoğun proje bitirmem lazım bitirince eğer fırsat bulursam bu gece yoksa yarın arkadaşımla donanımı takacağım.

Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullan

Teşekkür ederim hocam yardımların için. Usb'yi bellek için kullanmayacağım sanırım. Şarj cihazı olarak torpidoda kullanırım. Micro sd'ye 16'lık kart bana yeter müzikler için.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Evet arkadaşlar harika bir haberle geldim.

Usb denemek için video ve mp3 arşivini attım. İlk mp3 ile birlikte şok geçirdim. Sanki başka bir sistem çalıştı Smiley Ses kalitesi inanılmaz iyileşti. Baslar, tizler, midler tamamen yerine oturdu şimdi. Ulan bu opel bize ne eziyet ediyormuş dedim. Normal cd'de mp3 dinliyordum, kristal bir ses alamadım, sürekli boğuk bir ses. Gittim HERTZ gibi 1. sınıf bir coaxiel aldım yine aynıydı. İşte şimdi istediğim kalitede ses yerine geldi. Şuan çok sevinçliyim. Verdiğim paralar helal hoş olsun. Arkadaşlar normal cd sürücde dinlediğiniz mp3'ler ve tracklarla cihaz üzerinden dinlediğiniz mp3'ler arasında dağlar kadar fark var.

Avi videoların hepsini açtı sorun yok.

Bir eksik daha buldum o da kendi müzik çaları üzerindeyken sadece ön paneldeki next-forward tuşları çalışıyor. Direksiyon üzerinden mp3 değiştirilemiyor.

Olsun varsın ben bu ses kalitesine şapka çıkarıyorum. Bu olaydan sonra şimdiye kadar neden aux üzerinden cihaz bağlamadım diye şaşırıyorum. Bu sistemin ilacı auxmuş.

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun güle güle kullanın bravoo,navigasyon usb den dinlediğiniz mp3 ün ses kalitesi daha iyidir bunu söylim, aynı anaüniteyi kullanıyor ama dijital multimedia olduğu için ses daha net,hatta montajı yapan ustaya sormuştum alt soundlar daha net ses alırsın demişti ve test etmiştik..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

denizcetin link' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın bravoo,navigasyon usb den dinlediğiniz mp3 ün ses kalitesi daha iyidir bunu söylim, aynı anaüniteyi kullanıyor ama dijital multimedia olduğu için ses daha net,hatta montajı yapan ustaya sormuştum alt soundlar daha net ses alırsın demişti ve test etmiştik..
Siz demiştiniz hocam ama ben bu kadar fark beklemiyordum. Hoparlör takdım o kadar uğraşıp çok canım sıkılmıştı, şimdi harika oldu.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Turuncu gündüzleri nerden temin ettiniz? Benimkiler artık soluk yanmaya başladı. :)