Anlik tuketim 1.3 1.5 arasi dusmeme

• Konuyu başlatan melih6767
  • Başlangıç tarihi
M

melih6767

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar2013 1.3 corsa arabam 107 binde aracımda şöyle bir sorun var çözemedim ilk çalıştığımda anlık tüketim 0.3 normal çalışıyor belirli bir kullanımdan sonra durduktan sonra rölantide bazen oluyor arada anlık tüketim 1.3 1.5 arasi çalışıyor düşmüyor baya beklemek gerekiyor istop edince fan çalışıyor bir kaç dakika duruyor arada yapıyor bunu kizdirma bujisi arızası veriyor 2 günde bir kendiliğinden sönüyor pc baglattim kizdirmalar sağlam dediler çekişte flan sorun yok şu eksiltme flan hic bir sorun yok egr ve partikul filtresini de temizlettim bu sorun devam ediyor sizdede bolemi kullandıkça anlık normale dönüyor cikanca kolay kolay düşmüyor olduğu yerde 1.3 .15 gibi anlikla 1000 devire yakın çalışıyor arac

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
hocam aynı sorun bende de var bir çözüm buldun mu ?2012 astra j 1,3 dizel aracım. çalıştırdığımda 0,4 anlık tüketim ancak biraz yol aldıktan sonra rölantide durduğumda anlık tüketim 1,5 gösteriyor ve fan sürekli çalışmaya başlıyor.

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dpf temizliği yaptığı için olabilir

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
dpf temizliği yaptığı için olabilir

Hocam birebir aynısı başıma gelen. Çok faydalı oldu teşekkürler. Ancak ne kadar sıklıkla devreye girmesi gerekir ? Sanki benim ki çok giriyor gibi.

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Hocam birebir aynısı başıma gelen. Çok faydalı oldu teşekkürler. Ancak ne kadar sıklıkla devreye girmesi gerekir ? Sanki benim ki çok giriyor gibi.

Şehiriçi 2.000 devrin altinda kullanımlarda sık yapması normal. Dizel araç biraz devir istiyor. 2.000 devrin üstünde kullanımlarda daha az dpf temizliğine ihtiyaç duyuyor.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam aynı sorun bende de var bir çözüm buldun mu ?2012 astra j 1,3 dizel aracım. çalıştırdığımda 0,4 anlık tüketim ancak biraz yol aldıktan sonra rölantide durduğumda anlık tüketim 1,5 gösteriyor ve fan sürekli çalışmaya başlıyor.
Arka cam rezistansına bak yakıt tukemitimi artına ısıtma yapiyormu dokunarak bak ısınıyor sa ve yer motor sıcak olmasına rağmen nemalanıyorsa egzozun değdiği spf pasif temizlik yapıyordur 2300 2500 devirler de sürekli kullanırsan ve kısa mesafe yaparsan sıklıkla girer 3000 3200 devirlerde kullan ayda bir çıkıp bas yani 4 vites te filan sabit gazla 3500 devirde minimum 3 4 km sür bu dpf sorunu 1.6 136liklarda daha çok yapıyor

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar2013 1.3 corsa arabam 107 binde aracımda şöyle bir sorun var çözemedim ilk çalıştığımda anlık tüketim 0.3 normal çalışıyor belirli bir kullanımdan sonra durduktan sonra rölantide bazen oluyor arada anlık tüketim 1.3 1.5 arasi çalışıyor düşmüyor baya beklemek gerekiyor istop edince fan çalışıyor bir kaç dakika duruyor arada yapıyor bunu kizdirma bujisi arızası veriyor 2 günde bir kendiliğinden sönüyor pc baglattim kizdirmalar sağlam dediler çekişte flan sorun yok şu eksiltme flan hic bir sorun yok egr ve partikul filtresini de temizlettim bu sorun devam ediyor sizdede bolemi kullandıkça anlık normale dönüyor cikanca kolay kolay düşmüyor olduğu yerde 1.3 .15 gibi anlikla 1000 devire yakın çalışıyor arac
Pasif temizlemde kontak kapatmayn hocam araç kendi temizlesin kontak kapatrsan filtre dolar bu da sana ileride büyük sıkıntı yaratır aman diyeyim

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eğer uzun yol yapmayıp şehir içinde kullanıyorsanız daha sık olur. ayda 1 kere araç ısıntıktan sonra 4.vites 3000 devir civarı kesintisiz 10-15 dakika sürerseniz dpf kurumu daha iyi temizlenir

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
eğer uzun yol yapmayıp şehir içinde kullanıyorsanız daha sık olur. ayda 1 kere araç ısıntıktan sonra 4.vites 3000 devir civarı kesintisiz 10-15 dakika sürerseniz dpf kurumu daha iyi temizlenir
Peki hocam bir sorum daha olacak rölantide dpf temizlik yaparken kaputu açtığımda motorun altından bir yerden hafif duman geliyordu bu normal mi ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Peki hocam bir sorum daha olacak rölantide dpf temizlik yaparken kaputu açtığımda motorun altından bir yerden hafif duman geliyordu bu normal mi ?
Aracınızın kitapçığından egsoz filtresi olarak geçen bölümde(yeni astraların 164 ve 165. sayfalarında) 2000 devirin altına düşmeden sürmeyi mümkünse 2500 deviri en ideal devir olarak söylemiş bu esnada aracı yüke bindirmek için klima ve cam reziztansının çalıştırın yazıyor bu işlem duruken yapılmaz aracı sürmeniz gerekir bu işlem rölantide olmaz araç zaten yük binip aşırı ısınıyor rüzgarlada soğutmaya destek olmanız gerekir. Zorunlu olmadıkça temizliği yarıda kesmeyin diye uyarıda bulunulmuş

Astra J Kullanıcı El Kitabı

Astra K Kullanıcı El Kitabı