Antifriz...

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce aldığım '' TEOS '' marka organik antifrizi araçta ki tüm suyu boşaltarak kendim koydum. Fakat %50 su %50 antifriz diyordu internette pek çok kişi. Bende buna dayanarak bu şekilde koydum. Geçen günlerde ölçtürmeye gittiğimde hüsranla karşılaştım bi dükkan da -10 bi dükkanda da -8 çıktı. Sanayide ki arkadaşım da bana aynen şunu söyledi :
+Sen bunu yanlış koymuşsun tüm suyu boşaltıp sadece komple antifriz koyacaksın dedi.
Sanayide -10 çıkan antifrizi yanına derece koyarak buzdolabına koyup akşama kadar beklettim. -28 i gördü buzluk antifriz hala donmamıştı.
Bu arada aldığım antifriz -40C iddia ediyordu.

Acaba gerçekten de arabaya suyla karıştırıp koyduğum için mi derecesi düştü ?
Bu arada acilen antifriz önerilerinizi de bekliyorum tekrardan değiştireceğim suyu. :mad:
Birde arabama hiç su koymadan antifriz koyacaksam aracım kaç litre antifriz alır?

9817949175858.jpg

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Batuhan bey yeni nesil araçların tamamında antifiriz tek başına konuluyor. Muhtemelen sizin aracınızdada tek başına konulabilir. Siz su eklediğiniz için derecesi düşmüştür diye düşünüyorum. Ayrıca satın aldığınız ürünün kendi içersinde saf su eklenmiş olabilir diye düşünüyorum. Sadece antifiriz eklendiğinde 5 litre üzerinde alabilir diye düşünüyorum. Açıkcası denemek lazım.

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam çok teşekkürler deneyeceğim.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilindik markalarla antifirz değişimi yapsaydınız yaklaşık -30, -35 c görürsünüz. Ürün güvenilirse antfirz bomesi yanlış ölçmüştür.Refraktometre ile ölçüm yaptırırsanız en doğru sonucu alırsınız.
Ürünü biraz araştırdım kötü yorumlar baya göze çarpıyor. Ürünü su ile karıştırılıp gelme olasılığı yüksek. Refraktometre ölçümü de aynı çıkarsa soğuk bir memlekette yaşıyorsanız bilindik marka ile soğutma suyunu değişmenizde fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Antifrizlerin bazıları konsantre oluyor ben -65 derecelik yabancı bir marka almıştım. Ne kadar saf su koyulacağı üzerinde yazıyordu.

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilindik markalarla antifirz değişimi yapsaydınız yaklaşık -30, -35 c görürsünüz. Ürün güvenilirse antfirz bomesi yanlış ölçmüştür.Refraktometre ile ölçüm yaptırırsanız en doğru sonucu alırsınız.
Ürünü biraz araştırdım kötü yorumlar baya göze çarpıyor. Ürünü su ile karıştırılıp gelme olasılığı yüksek. Refraktometre ölçümü de aynı çıkarsa soğuk bir memlekette yaşıyorsanız bilindik marka ile soğutma suyunu değişmenizde fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam refraktometre de -10 çıktı normal ölçüm cihazında da -12 çıkmıştı sanırım sonra refraktometre ile arkadaşım tekrar ölçtü bu sefer -5 çıktı. Neyse yaşanan yaşandı değiştireceğiz bakalım da bi kaç gündür Yozgat'ta hava eksilerde fakat hiç donma falan yaşamadım şükür.

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antifrizlerin bazıları konsantre oluyor ben -65 derecelik yabancı bir marka almıştım. Ne kadar saf su koyulacağı üzerinde yazıyordu.
Doğru hocam yorumun için teşekkürler. Tekrardan değiştireceğim zaten.