Araç bilgisayarından verileri gerçek zamanlı göstermek

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç bilgisayarından verileri gerçek zamanlı göstermek

1.44 obd 2 yazılımı var bende ama obd 2 kablosu yok forumda bir arkadaşta var vericem dedi denemem için malum yalan oldu obd 2 kablosunun içinde gönderilen yazılım astra j tanımıyor ama bendeki yazılım tanıyor ama kablo yok

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araca özel komutlar şifreli gidiyorsa dediğin gibi yapılamaz. Ancak yapıldığına göre şifresiz gittiğini düşünüyorum. Şifreli olduğuna emin misin?

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
Merhaba, Bugün Odak'a uğradım. Tarık bey ile beraber videodaki sistemi aracıma takarak test ettik. Oldukça profesyonel bir uygulama olmuş. Gerçekten aracın tüm ışıkları, camları vs telefon ile kontrol edilebiliyor. Ancak 700 TL fiyat istediler. Bu tür fonksiyonalite düşünenler için bence uygun fiyatlı. Ancak dediğim gibi ben daha çok sürüş istatistikleri ile ilgili bilgiler toplamayı ve bu bilgilerden çıkarım yapmayı düşünüyorum. (ayrıca kendim yapabiliyorsam para ödemek de istemiyorum)

Bu arada dün opel'in OBD-II üzerinden hangi komutlarını kullanabileceğimi araştırdım, herhangi bir döküman bulamadım. Bu tarz bir döküman bulamazsam cam açma kapama gibi özellikleri içeren bir uygulama yapamayacağım. Ancak her durumda (protokolde bazı kısımlar standart olduğundan) en başından beri bahsettiğim yakıt, hız, devir vs bilgileri kullanabileceğimi düşünüyorum.

Tarık beyin yaptığı distem iphone icinde oluyormu bilginiz varmi?

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Source link' Alıntı:
Tarık beyin yaptığı distem iphone icinde oluyormu bilginiz varmi?

Şöyle [1] bir uygulama buldum, Tarık Bey'in gösterdiği sistemdeki gibi camları, kapıları, farları açıp kapamıyor ancak araçla ilgili bilgileri gösterebiliyor.

[1]: http://www.devtoaster.com/products/rev/

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
Şöyle [1] bir uygulama buldum, Tarık Bey'in gösterdiği sistemdeki gibi camları, kapıları, farları açıp kapamıyor ancak araçla ilgili bilgileri gösterebiliyor.

[1]: http://www.devtoaster.com/products/rev/

Peki bu program tarik beyin taktigi cihazla calisacakmi acaba program 71tl

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ooo source bey siz burada mesajlarımıza bile yanıt vermediniz amaaa konuları takip ediyorsunuz

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Source link' Alıntı:
Peki bu program tarik beyin taktigi cihazla calisacakmi acaba program 71tl

Tarık Bey'in taktığı cihazla çalışır mı bilmiyorum, ancak uygulamanın sitesinde hardware kısmında uyumlu cihazlar listesi var. İsterseniz biraz bekleyin, benim sipariş ettiğim cihaz gelince iPod Touch'da uygun program bulmayı deneyeyim, bulursam burda program adını da paylaşırım zaten. Diğer taraftan cihazı yapan kişi iPhone programı da yapmadığı sürece camları açma gibi özellikleri kullanamazsınız. Cihazın iPhone desteği konusunda Tarık Bey ile iletişime geçmeniz en iyisi.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
Tarık Bey'in taktığı cihazla çalışır mı bilmiyorum, ancak uygulamanın sitesinde hardware kısmında uyumlu cihazlar listesi var. İsterseniz biraz bekleyin, benim sipariş ettiğim cihaz gelince iPod Touch'da uygun program bulmayı deneyeyim, bulursam burda program adını da paylaşırım zaten. Diğer taraftan cihazı yapan kişi iPhone programı da yapmadığı sürece camları açma gibi özellikleri kullanamazsınız. Cihazın iPhone desteği konusunda Tarık Bey ile iletişime geçmeniz en iyisi.

Bilgi icin tesekkurler

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıldırım bey merhaba,

ilk yazınızdan anladığım kadarı ile aslında sadece sürüş bilgilerini elde etmek istiyorsunuz.
Şayet "ille ben kendim yazacağım" diye bir amacınız yok ise Android ve Iphone üzerinde "Torque" isimli uygulama istediklerinizi fazlası ile karşılayacak sanırım.
Bu uygulamanın hem ücretsiz hem ücretli sürümü var. Ücretsiz sürümü en standart parametreleri zaten veriyor.
Pro olanı ise OBDII üzerinden alabileceğiniz her şeyi sunuyor ve birkaç ekstrasıda var.
ben kendi aracımda bundan 5-6 ay evvel aldım kullandım. fena değil.
ben DealExtreme'den bluetooth'lu bir cihaz aldım. Ancak çok yüksek değil performansı ve bazı bilgiler biraz geç geliyor malesef.
http://dx.com/p/elm327-bluetooth-obd-ii-wireless-transceiver-dongle-16921?rt=1&p=6&m=1&r=4&k=1&t=1&s=&u=16921

Önemli not: Bu cihazları kullanmayı düşünen arkadaşlar. Cihazı aracın üzerinde uzun süre takılı bırakmayın. Kontak kapalı olsa bile az miktarda pil harcıyor ve bir süre sonra sabah arabanızı ittirecek adam arıyorsunuz :)

Torque'un bir özelliği de araç hatalarını gösterebiliyor olması ve geçmiş alarmları da gösterebiliyor. Aracın bilgisayarı son 20 hatayı tutuyor yanlış hatırlamıyorsam.

benim asıl amacım da motor hız ve tüketim değerlerinden ziyade asıl tork ve güç bilgilerini okumaktı. bir de uzun bir süredir (aslında hala devam ediyor) araba hızlanırken çok kısa aralıklarla "kesiliyor". Motordan tüm verilerin kaydını tutup o an hava, ateşleme ve ne varsa incelemek istemiştim.
Ancak dediğim gibi bu ucuz cihazlar çok yavaş. En iyi performansı bile yanılmıyorsam 1 okuma/100ms falan.
Ingiliz profesyonel olanlar var ama ona da değmez diye düşündüm. yanılmıyorsam 200 Dolardan başlıyor.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende suan arastiriyorum dashcmd adli bir program buldum ebayda odb2 uzerinden wifi ile calisan bir cihaz buldum bu programlarla uyumlu oldugu yaziyor ama fiyati 110 dolar ve kargo icinde 50 dolar istiyor benim anlamadigim acaba bu cihazlar ve programlar tum araclarla uyumlumu? Cihazi aliriz ama sonra verileri goremezsek kotu olur..