Araç Boya Koruma hk.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 model vectram var beyaz renkli. aracımı yıkamaya veriyorum. adamlar sıfır gıbı temızlıyor parlıyor. ben bıle bu araba benım mıydı dıyecek kadar temiz şekilde yıkıyor. daha sonra şehir içi ufak gezmeler sonucu aracımı evımın onune park edıyorum. 2 yada 3 gun gecmeden sankı araba hıc yıkanmamış gıbı aylardır park yatıyormuş gıbı toz ve kir içinde oluyor. yanı mahalle tozlu degıl cevredekı dıger araçlara bakıyorum benım arabama gore daha temız duruyor. azıcık arastırdım. aracımda kalıcı kırler oldugu bu sekılde temızlemeyle cıkmayacagı gıbı konular duydum. ve anladıgım kadarıyla pasta cila tarzı temızlık yaptırsam sorunun çözülecegı dusuncesındeyım ama emın degılım. pasta cıla tarzı temızlıkte 300- 400 tl falan yapıyorlar. hem bu paranın çok oldugunu hemde basıt ve ucuz yoldan nasıl çözebılecegım konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.
evde kendım yapabılecegım şekilde ne tarz bır temızleme malzemesı alayım ve kısaca da nasıl yapacagım konusunda çözüm sunarsanız cok sevınırım. sitede cok ayrıntılı pasta cila tarzı konular var fakat hangısının benım ıhtıyacımı karşılayacagı ve çözüm olacagını bılemedım.
tşk edıyorum

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyanın durumuna göre konuşmak lazım aslında ama en temel olarak. 1-yıkama 2- kil uygulaması 3- yıkama 4-ince bir pasta olabilir (boya durumuna göre) 5-ag srp(doldurucu özellikli cila) 6-fusso 12 white wax yaparsanız aracınızda hem parlaklık sağlamış olursunuz hem boyayı korumuş olursunuz.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Boyanın durumuna göre konuşmak lazım aslında ama en temel olarak. 1-yıkama 2- kil uygulaması 3- yıkama 4-ince bir pasta olabilir (boya durumuna göre) 5-ag srp(doldurucu özellikli cila) 6-fusso 12 white wax yaparsanız aracınızda hem parlaklık sağlamış olursunuz hem boyayı korumuş olursunuz.

Hocam boya durumuna göre derken . 2003 model orjinal boyası var. goruntu olarak beyaz renklı oldugu halde mat duruyor. yıkanınca parlak gozukuyor fakat kalıcı olmuyor :(
sımdı bu yazdıgınız sıralamaya gore yapabılırım. bu yazılanları ınt arastırıp alacagım bos bır gunumde sırasıyla yapacagım.