Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Merhaba arkadaşlar.

Aracımın içersinden zaten yeterince tıkırtı mıkırtı geliyordu şimdi bir yenisi eklendi ve giderek artıyor. yerini anlatmak belki bir kelime ama onu bilmediğimden uzun olucak biraz. Sol öncamın buğunu gideren yerden yani havanın çıktığı noktadan sürekli bir zırıltı sesi geliyor orayı elimle tutuğumda kesiliyor bırakınca devam ediyor izmir-ayvalık arası(160km) kafayı yedim. emniyet kemer sesi, gösterge güneşliğinden gelen gacırtı gucurtuyu geçmiştim bide bu çıktı müzik açmama rağmen size tarif ettiğim yerden gelen ses kulağımı tırmalıyor adeta.
Bununlarla ilgili çözüm bulan varsa yada benzeri sesler duyuyorsa HELP please.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Vallaha haklısın arkadaşım,benim de cam tarafından çeşitli gıcırdamalar geliyor,sağ  ön kapının tutma kollarından zırıltı geliyor,emniyet kemeri tarafından ve arada göstergelerden sesler geliyor,ama ben dokundurmayı düşünmüyorum.ևünkü daha kötü hale gelebilir veya tırnaklarını felan kırarlar açacağız diye.O yüzden bu seslerle yaşamaya alıştırıyorum kendimi.Açıyorum son ses müziği,dünyayla bağımı kesiyorum... greatt

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de geçenlerde farkettim sağ emniyet kemerinden küçük tıkırtılar geliyordu
sağ dikiz aynanın ordan da hafif rüzgar sesi belli oluyor
bunlar kronik sorunlar gibi gözüküyor

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde oncamin sol alt kosesiyle gogusun birlesim yerinden tikirti geliyor ama bu digerlerine benzemiyor. bunda kesinlikle birseyin vidasi gevsemis ya da herhangi bir kablo yerinden cikmis gibi yarin aksam servise gittigimde onu da soyleyecem bakalim. diger ufak tefek tikirtalara alistim ama buna alisilmaz yani.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

aracın en önemli parçalarında sorun yok maşallah herşey tıkır tıkır ama insanı çıldırtacak garip sesler geliyor içerden :D
aracı servise götüryosun usta test sürüşüne çıkıyor kaymak gibi yollarda, heryerde kötü yol var şimdi arasan bulamassın ustayla teste çıkınca.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aracım 11000e yaklaştı ve forumda konuşulan envayi çeşit zırıltı gıcırtı aracımda vardı servisede gitti bu yüzden geçen rastgele sessiz bir yolculuk yaptım ve kulaklarıma inanamadım çünkü arabada en ufak bir ses kalmamıştı aradım taradım hiçbişey duyamadım sol kapıdan havalandırmadan üst lamba tarafından gögüsten gelen onca ses uçup gitti hala başlarmı diye korkmuyor degilim ama sanki arabada birşeylerde yerine oturmuş sanki sesler kesilmiş darısı herkesin başına:)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

bende öyle düşünüyordum artık müzikte baş edemiyor benim gıcırtılarla :)
sesler özellikle bol çakıllı asfaltta oluyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
arkadaşlar aracım 11000e yaklaştı ve forumda konuşulan envayi çeşit zırıltı gıcırtı aracımda vardı servisede gitti bu yüzden geçen rastgele sessiz bir yolculuk yaptım ve kulaklarıma inanamadım çünkü arabada en ufak bir ses kalmamıştı aradım taradım hiçbişey duyamadım sol kapıdan havalandırmadan üst lamba tarafından gögüsten gelen onca ses uçup gitti hala başlarmı diye korkmuyor degilim ama sanki arabada birşeylerde yerine oturmuş sanki sesler kesilmiş darısı herkesin başına:)

gözünüz aydın bahadir usta, darısı tüm tıkırtısı olan arkadaşların başına :)
sanırım izolasyon yaptılar, ustaya sora bilme fırsatınız olursa nasıl yaptıklarını sorup burda paylaşırsanız
aynı sorunu olan arkadaşlarda servise gittiğinde bir yol gösteric olur
teşekkürler bu sorunu çözülmesine katkıda bulunduğunuz için

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açıkçası hakan bey servisin tek çözdügü ses tavan lambasının plastiğinden gelen ses oldu o artık yok ama digerleri hep tıngırdardı son zamanlarda kendiliginden geçmiş durumda bende plastikler yerine yerleşti diyerek seviniyorum bu aralar gerçektende aracımda hiç iç ses kalmadı buluşursakta paylaşırız zaten tabi o zamana yenileri çıkmazsa hahh

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemer mekanızmasının ordan zırıltı gelen varmı? ZzZzZzzZz