Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Bu seslerin onarımı için garantili araçlardan ücret talep ediliyor mu

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
Bu seslerin onarımı için garantili araçlardan ücret talep ediliyor mu
Yukaridaki mesajimdada yazdigim gibi garantiden yapilir. Ucret odemezsiniz.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
Kardeşim şu videoyu paylaşsanda bi görsek :) araç sürerken konfor önemlidir sonuçta verdiğin paranın karşılığı olacak. Ama bu astra beni paranoyak yaptı. Sol ön camdan ya da sol ön emniyet kemerinin  yükseklik ayarının olduğu yerden sanki içinde taş varmış gibi ses geliyor en küçük sarsıntıda. Ayrıca torpido ya da ön kobsol civarı bir tıkırtı daha var net çözemedim. Ve son olarak yeni başlayan sol ön emniyet kemerinin dişi tarafında el freninin Oradaki yuvasından bir tıkırtı sesi geliyor. Vallahi delirecem sinir olmaya başladım arabaya. Abi araç daha 2000 km bile değil ama tıkır tıkır sesler deli ediyor. Allahını seven defansa gelsin diyorum beyler bi yardım bi çözüm bana. Servise gitsem çözerler mi?
Hocam emniyet kemeri yükseklik ayarını en üstte ya da en altta tutma , biraz ortala ayarını. Benim aracımda da vardı oradan gelen ses, ayarını biraz yukarı kaldırınca ses kayboldu. Bir dene istersen belki ses kaybolur. Diğer sesler için servise gidin bence ama servisler pek ilgili değil muhtemelen hallettik diyecekler ama sesler devam edecek. Bulunduğunuz yerdeki yollar nasıl?

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şehir içi yollar işte ufak tefek bozukluk var tabi. Emniyet kemeri ayarı en yukarıda. Oradan geldiğini varsayarak o ayarla oynamıştım ama devam ediyordu sanki. Tekrar deneyeyim.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
Şehir içi yollar işte ufak tefek bozukluk var tabi. Emniyet kemeri ayarı en yukarıda. Oradan geldiğini varsayarak o ayarla oynamıştım ama devam ediyordu sanki. Tekrar deneyeyim.
Yol konusu şöyle :) Ben şu an görev gereği mardindeyim, ama ailem samsunda yaşıyor :) Sivas benim araçta seslerin başlama ve bitiş noktası; buradan memlekete giderken sivasta araçtaki bütün sesler kesiliyor, dönüşte ise sivası geçince sesler yavaştan duyulmaya başlıyor :) ( Güzergahım: Mardin-Diyarbakır-Elazığ- Malatya- Sivas - Tokat- Amasya- Samsun )

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ufak tefek tikirti zirilti olur elbet sonucta 100 bin avroluk mercedes e binmiyoruz :)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Binsek eminim ondan da gelir :)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu aralar direksiyonu özellikle sağa doğru çevirdiğim zaman veya bozuk bir yolda ilerlediğim zaman aracın sol ön tarafından bir metal sesi duyuyorum. Sanki bir tel zorlanıyor ve çıt çıt ötüyor gibi. Çözemedim henüz, bakalım ne çıkacak.

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşaretlediğim bölgeden şu sıralarda gelen çıtırtı sesi / sesleri beni delirtiyor diyebilirim. Özellikle araç sabitken sadece direksiyonu çevirdiğim vakit bile çıt çıt gibi gıcık bir ses gelmekte (Kırmızı alan sesin yayıldığı yerken halkalar yoğun olduğunu düşündüğüm bölgelerdir). Bu özellikle frenleme ve gazlamalarda daha da belirginleşmekte yani arabanın hareketlerinde bir yerleri oynuyor.
Ön camın oradaki döşemeyi söküp yağlayıcılarla defalarca yağladım spreyi her türlü bölgesine sıktım fakat nafile (Adeta boşalttım). Acaba diyorum ki tavan döşemesinin bağlantılarımı çıtırdıyor. Ön sağ tarafta ses mevcutken sol taraf sessizliğini koruyor Allaha Şükür. battle_Teroriste battle_Teroriste battle_Teroriste (Resim temsilidir)

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Çok ilginç benim aracım 1.6 Astra J Edition o kadar sessiz ki, hiçbir yerinden bir ses gelmiyor. Trim sesi denilen şeyden eser yok, araba çok tok