Araç Muayenelerinin Ertelenmesi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ekran-Alintisi.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mayısta muayenem vardı, ilk defa bana yarayan bişey oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Nisan 7 muayene randevum vardı:)

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Benim de Nisan 13 için muayene randevum var.

Üç ay sonra aşırı yığılma olacağını düşünüyorum. Bu yüzden randevu gününde gidip yaptıracağım sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim de Nisan 13 için muayene randevum var.

Üç ay sonra aşırı yığılma olacağını düşünüyorum. Bu yüzden randevu gününde gidip yaptıracağım sanırım.
Bencede açıksa mantıklı olur..Birde şu var,bu ertelemeden sonra 3 ay+45 gün içindi sanırım...Yaklaşık 4,5 ay süre ertleme şansı oluyor..Bu ertelem süresinin parasıdamı eklenecek normal ücretin üzerine acaba?Yani misal muayene ücreti normalde 300 diyelim + Erteleme süresi parası toplamımı olacak...Gerçi büyük bir ihtimal böyle olur...

• Beğen
Tepkiler: Guven

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bencede açıksa mantıklı olur..Birde şu var,bu ertelemeden sonra 3 ay+45 gün içindi sanırım...Yaklaşık 4,5 ay süre ertleme şansı oluyor..Bu ertelem süresinin parasıdamı eklenecek normal ücretin üzerine acaba?Yani misal muayene ücreti normalde 300 diyelim + Erteleme süresi parası toplamımı olacak...Gerçi büyük bir ihtimal böyle olur...
Abi tahminim almazlar elimizde olan birşey değil ceza olmaz inşallah

• Beğen
Tepkiler: Guven

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et

Kısmet olursa Pazartesi muayeneye gittiğimde sorar öğrenirim.

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi tahminim almazlar elimizde olan birşey değil ceza olmaz inşallah
Ceza değil..Şöyle;Şimdi misal senin muayene tarihin 3 ay geçtikten sonra 45 gün içinde yaptırdın(Yasal süre bukadar)..Yani senin muayene tarihin değişecek..Örnek Yani Nisan olan muayene tarihin Ağustos-Eylül gibi olacak..O tarihten 2 yıl sonra yaptırmaya başlayacaksın..Ama tabi bu 3-4 aylık geçen süreyi büyük bir ihtimalle mauyene ücretinin üzerine eklerler..İnşallah böyle olmaz ama ben bunların vatandaşa kıyak yaptığını hiç görmedim..Acısını bir şekilde çıkarırlar yani...Dediğim gibi inşallah beni yanıltırlar..
Mesela bak ben bu akaryakıt fiyatlarındanda korkuyorum..Bir iniyor bir çıkıyor..Normale döndükten sonra fiyatlar uçmasa bari..

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Guven

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Birde soyle bir olay var, arac sahibi 65 yas ustu ooanlar icin gecerli, muayenesi bitip cevremde cok ceza uiyen arkadasim var

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar erteleme yok bilginize gecikme cezasıda cabası tuvtürk aradım istasyonlar açık diyor peki dedim trafik çevirirse ceza varmı trafik tescil aramamı söyledi orasıda yaptırın ceza yersiniz diyor şaka gibi neyse çarşamba randevu aldım 35..tl gecikme bedelli

• Beğen