Araç Performans Geliştirici

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç biraz daha performanslı çalışabilir ama ayni markanın farklı donanım ve beygirlerindeki turboya bakarsak farklı büyüklüktedir. Yani standart donanım farklı onun icin yazılım mantıklı gelmiyor. Daha çok turbo devriyle oynuyorlar

1.6 cdti 'ın 110 ve 136 bg'lik versiyonları var mesela. İki motor birbirinin aynısı, A'dan Z'ye. Tek fark yazılım.

Yazılım sadece turbo basıncı yükselterek yapılan birşey değil. Ama sadece bunu yaparak yazılım yaptığını sanan firmalar yok mu? Var, piyasa bunlarla dolu.
Remap işlemini kimin, ne şekilde yaptığı önemli.

Ama işin başında, fabrikanın motoru en optimum ve verimli yazılımla motoru çıkardığı yanılgısından uzaklaşmak gerekiyor.

Kar ve pazarlama herşeydir. Teknik kalite ve verimlilik ondan sonra gelir ;-)

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel motorunu incelemedim diğer markalarda beygir farkı olan donanımların turbo farkı gözle görünür şekilde var. En son forda baktım. 1.6 Astra da Ford motoru kullanıyor. Kendi aralarında açlarında 115 bg kullanır.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel motorunu incelemedim diğer markalarda beygir farkı olan donanımların turbo farkı gözle görünür şekilde var. En son forda baktım. 1.6 Astra da Ford motoru kullanıyor. Kendi aralarında açlarında 115 bg kullanır.

Astradaki motorla Ford'lardaki motorun tek benzerliği ikisinin de 1.6 atmosferik olup benzinle çalışması. Başka bir alakaları yok ;-)

Turbo farklı olan modeller tabi ki var, o zaman yazılım sonrası alınan güçlerde ona göre oluyor.