Aracım Hakkında Teknik Bilgim Zayıf Nasıl Öğrenebilirim

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Opelim Net Üyeleri
Aracımda Son zamanlarda sorunlar yaşamaya başladım Ama bu sorunları internet te tek başıma çözemiyorum Resmen Bunaldım Sizden ricam bana yardımcı olmanız

Sorunlarımı dile getireyim Bilen arkadaşlar fikirlerini beyan etsinler lütfen

1.Opel Astra Clasic 2004 Aracım var ama tam modelini bilemiyorum o yüzden teknik donanım hakkına tam bir bilgi sahibi değilim ayrıca yedek parça fiyat ve siparişlerde doğru şeklide veremiyorum
Aracın Ruhsatında Astra Clas 1.4 NB Club Yazıyor ama forumlarda arayınca farklı motor ve kasa secenekleri cıkınca takılıyorum

2. Triger seti ve devri daim i değiştirecem bunun orjinal Markasi ,ürün kodu ,fiyatı nedir bilmiyorum

3. Aracım Benzinli deneme amaclı olarak depoyu fullyerek 90 Km hızı gecmemek sureti ile 1070 Km yolculuk yaptım (Tek Başıma Bagaj yok) Yakıt tüketimi Gayet hoşum gitti Km de 150 Kurus filan yakmıstı 15 20 gun sonra tekrar yolculuga cıkmak zorunda kaldım (diyarbakır dan adanaya %75 Otoban) 180 ila 210 Km arasında aracı kullandım 513 Km (Adanaya varmadan) benzin bitti (3 Kişi -bagaj yok) ben bir depo ile bu hızda 700 Km yaparım düşüncesindeydim Bu kadar yakması normalmi

4 Yazın sıcaklarında Klima ile arac kalkışlarda zorlanıyor forumlarda motor tuning olayı ile 10 20 beygir ek güç elde edildiği yazıyor bu araca nasıl bir ekleme veya hangi parçalarda değişiklik yapabilirim nerede yapabiirim tavsiyeniz nedir ?

5 Yakıt göstergesi Sacmalıyor Örnek : Deponun 8/1 oranında yakıt var ve 2. ci kırmızı uyarı çizgisinin ustunde olmasına rağmen sportif sürüş yapınca bir anda benzin ışıgı yanıp sönmeye başlıyor aracı durdursam kontağı kapatıp acsamda aynı ertesi gün gelipte aracı calıştırsamda ışık Yanıp sönmeye devam ediyor Önceleri 2. ci kırmızı çizgiye gelince benzin azaldı uyarısı sürekli yanardı 60Km sonra yakıt bitme üzere ikazı yanıp sönmeye başlardı ama şimdi yanıp sönüyor devamlı :( Neden olabilir ?

6 Ön Koltukların altında 2 adet kablo geliyo ve koltuklarda altında bir kutuda bitiyor bunla nedir koltuklarda ısıtma sistemi yok bidiğim kadarıyla ve koltuk ayararı otomotik deil manuel ?

Bir kac tane sorum daha var ama öncelikle bunlara bir cevap bulabilirsem diğerlerinide yazarım
Kalın sağlıcakla

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece fikrim olduklarına cevapta bulunayim..

3- rakım farkalrından dogabilir bu sonuç. biri yukarı dogrudur digeri yukarıdan asagi dogrudur.. sürüş tarziniz vs hepsi etkendir

4- klima açınca çekişten düşer. normaldir. her araç öyle. forumlarda okudugunuz olay ise hava filtresi chip tuning egzos vs dir. ama 20 beygir kdar fark edecegini sanmiyorum.. masraflıdır biaz.

5- benzin işiginin yanması ise sundandir. normal otomatikten spor sürüşe geçtiginizde yakıt tüketimi oldukça artar. bu yüzden depodaki bnzin çabuk biteceginden. bnzin iigi yaniordur..

6- koltuk isitma kablolarıdır çok büyük ihtimal. sornadan isitma takmak için yani..

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ama Ya bu kadarmı yani forumda kimsenin bilgisi yokmu gercekten ilginc.
Ben aracımın model ,class ve hangi motor olduğunu daha öğrenemedim :sorry:

Ayrıca bir konuya değinmek istiyorum
opel yetkili serviste
triger seti ve devri daim - bujiler- filitreler - yağ değişimi-far ayarları -rot balans-ön amortisör ve üst kulesi dahil toplam 1,340 lira
Sanayi sitesinde orjinal gm parcaları ile işçilik dahil 685 lira
eğer gm parçalarını ben alıpta servise götürüsem 420 lira + 100 işcilik

Neden bu kadar fark var

Not:Servisten ürün kodlarını alarak fiyat cıkarttım

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Neden bu kadar fark var
Farkı fiyatı :) Orjinal parçalarının fiyatı 600-700 arası. İşçilik fiyatı değişir. Bence işçilik dahil hepsine 700-750 normal.

Eğer siz 420 ye hemde gm alabiliyorsanız aldığınız yer size yan sanayi veriyor galiba. Orjinalini 420 ye verebilmesinin mümkünatı yok.

Eğer orjinalse bende almak isterim.