Aracım Malesef Pert Oldu..:(

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hepinizin Cuma gününün mübarek olmasını dilerim.Büyük bir hevesle sürdüğüm , herseyden sakındığım,yolda taş çarpınca inip bişey varmı diye baktığım çok çok sevdiğim arabam malesef geçen yaz ramazanda sahur dönüşü virajı alamıyıp kaldırıma çıkıp 2 ağaca çarparak durduktan sonra pert oldu.Uzun zaman geçmesine rağmen forumda bunu yeni paylaşabildim.Aracımı 2009 model bodykit+cam filmi+xenon 38.000 tl gibi uygun bir fiyata almıstım ötv indirimi zamanında.40.000 KM deki aracıma kasko pert parası 32.000 lira verdi.Sizce bu fiyat iyimidir? Bir arabayla kaza yapınca insanın birdaha aynı marka aynı model araba alası gelmiyor ama genede astradan daha iyi bir tercih göremiyorum.56.000 tl ye astra h dan sonra yeni kasa astra j cdti ı bana önerirmisiniz? H Kasadan performan bakımından ne gibi farkları var? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

massimo biacci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok geçmiş olsun. Mesleğim sigorta acentesi olduğu için sorunuz ilgimi çekti. Aracınıza ödenen rakam için değerlendirme yapmak için artık geç kalınmış gibi, geçen yazdan bahsediyorsunuz çünkü. Ama geçen yaz olan kazanın hasarı yakın zamanda ödendi ise oldukça bekletmişler sizi.

Kazanın arabadan kaynaklandığını düşünüyorsanız elbette arabadan soğumanız normal ama kazanız ufak bir kazada değil ve sağ salim atlattığınıza göre aracınız güvenlik anlamında başarılı demektir ki, bu bile aynı markayı düşünmeniz için yeterli sebep bence.

En son kasa Astralar benimde çok hoşuma gidiyor, ama kullanan arkadaşlar daha iyi bileceklerdir.

Kazasız günler....

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok geçmiş olsun. Mesleğim sigorta acentesi olduğu için sorunuz ilgimi çekti. Aracınıza ödenen rakam için değerlendirme yapmak için artık geç kalınmış gibi, geçen yazdan bahsediyorsunuz çünkü. Ama geçen yaz olan kazanın hasarı yakın zamanda ödendi ise oldukça bekletmişler sizi.

Kazanın arabadan kaynaklandığını düşünüyorsanız elbette arabadan soğumanız normal ama kazanız ufak bir kazada değil ve sağ salim atlattığınıza göre aracınız güvenlik anlamında başarılı demektir ki, bu bile aynı markayı düşünmeniz için yeterli sebep bence.

En son kasa Astralar benimde çok hoşuma gidiyor, ama kullanan arkadaşlar daha iyi bileceklerdir.

Kazasız günler....

Evet , alınan para için konuşmak geç kazadan 1.5 2 ay sonra paramı alabildim.Kaza sonrası psikolojik olarak iyi olmadığım için kasko değeri bakımından araştırma yapcak durumda değildim.Bu olay olalı baya geçti,Foruma üye olmama rağmen arabalardan da soğuduğum için siteye giriş yapamadım ve konuyuda hemen açamadım.Şimdide tekrardan araç almak istiyorum.Aracımın kaza sonrası fotolarını yükleyeceğim evet opel gerçekten çok sağlam bir araç bunu biliyorum ama bendeki klasik kullanıcı düşüncesi opel sürdün farklı araçlara yelken aç genede opel astra j cdti sport paket aklımda yok değil
Sayın kulllanıcılar H kasadan performans bakımından ne farkı var? 5 beygir fazla ama 10 tork ve 1 vites eksik. Bunu ne şekilde hissettiriyor?

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 3 Ay kadar J kasa astra dizel'i Sport paketti. Alt devirlerde mantal aynen H kasada olduğu gibi fakat üst devirlerde gerçekten mükemmel bir sürüş oluyor. Kullandığım araç Chipliydi 5 Ps 10 Nm Tork ne olmuştur bilemem.Ama tavsiye edebileceğim bir araç.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J CDTI'nin performansı Astra h cdti'ye göre kesinlikle kötü. İkisinide kullandım bariz farkediyor. Astra H daha atak.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Bende 2010 Classic 3 var. H modeller 6 İleri vites güzel sürüş sağlıyor. Diğer yandan geçen ay virajda o kadar güvendiğim araba kaydı. Kaldırıma çıkıp durabildim. Lastikler yarıldı. Salıncak ve akis değişti. Bende soğudum ama mecbur. Eskisi gibi zevk vermiyor. Bir de arabaya olan güvenim azaldı. HB arabam. Sedan almayı düşünüyorum ileride.
Kaskoyu aradım hemen çektiler. Yaptırdım. 2 günlük yerine araba verdiler. Yeni tekerleri öne eskileri arkaya taktılar. Dedimya bende soğudum. Ama mecbur..