Aracım rolantide titreme yapıyor ve sıcaklık sorunu

emrehancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamunaleyküm arkadaşlar aracım 2017 model enjoy şu anda 31 bin de araç kendi bakımlarını yaptırdım . 9200 km lpg taktırdım prins teknomax . araç suan 31 bin km da lpg bakımına götüremedim virüsten dolayı. fakat ilk takıldığı günden beri araç boşta çalışırken şöför koltugundan titrediğini hissediyorum ve bu yaz aylarında aşırı sıcaklarda cok titremem yapıyor . 2 sorun lpg taktırdığımdan beri direksiyon alt kısımdan içeriye aşırı sıcaklık geliyor resmen motorun sıcaklıgını içeri alıyor araba sizce sorunların kaynağı nedir . 1 kere titreme için götürdüm usta ayarlara baktı birşey yok dedi . ama insan aracının huyunu bilmezmi ilk benzinli iken böyle değildi lpg takıldığı ilk günden beri böyle .

yunuskahvecioglu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Uzun zaman geçmiş ama sormak istedim. Bu sorunu çözebildiniz mi? Sebebini öğrenebildiniz mi?
Sağlıklı günler dilerim.

yunuskahvecioglu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sizin aracın sorunu nedir
Yukarıda arkadaşın yazdığı sorunun çözümünü merak ettim. Benim aracımda 2015 model ve bendede aynı model prins lpg sistemi var. [COLOR=var(--text)]
Ara sıra yukarıdaki sorunu yaşıyor gibiyim. [/COLOR]

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdik aracında herhangi bir arıza kodu varmı yok ise aracına ayar yapılırken gaz ayarı otomatik vites olduğu için otomatik vites seçilir ve ayar yapılır sonrasında bu titreme çözülür ısınmaya gelince öncesinde bu sorun yok ise sonradan olduysa motor fakire düşüyor olabilir buda motor ısını rölantide veyahut gazlarken aşırı artırır yoksa sistemde bir arıza varmı bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: yunuskahvecioglu

yunuskahvecioglu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdik aracında herhangi bir arıza kodu varmı yok ise aracına ayar yapılırken gaz ayarı otomatik vites olduğu için otomatik vites seçilir ve ayar yapılır sonrasında bu titreme çözülür ısınmaya gelince öncesinde bu sorun yok ise sonradan olduysa motor fakire düşüyor olabilir buda motor ısını rölantide veyahut gazlarken aşırı artırır yoksa sistemde bir arıza varmı bakmak lazım
İlgi ve cevap için teşekkür ederim.
Herhangi bir arıza kodu vermiyor araç. Prins taktıralı 5000 km oldu. Başlarda benzin performansı vardı ama sanki son zamanlarda dediğiniz gibi motor fakire düşüyor hissi veriyor.
Konu için ne önerirsiniz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İlgi ve cevap için teşekkür ederim.
Herhangi bir arıza kodu vermiyor araç. Prins taktıralı 5000 km oldu. Başlarda benzin performansı vardı ama sanki son zamanlarda dediğiniz gibi motor fakire düşüyor hissi veriyor.
Konu için ne önerirsiniz?
Bunun en büyük sebebi yanlış regülatör ve enjektör konumlandırma

• Beğen
Tepkiler: yunuskahvecioglu