Aracimi ilk kez yikayacagim

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Merhabalar. Belki daha önce bu konular acilmistir ancak tapatalk yüzünden eski konulari okuyamiyorum. Arabayi bi hafta önce aldim ve ilk kez yikayacagim. Yikamacaya vermek istemiyorum. Hem güvenmiyorum hem de 20 TL bayilmak istemiyorum. Sizler hangi urunleri kullaniyorsunuz? Paylasirsaniz çok sevinirim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Aracimi ilk kez yikayacagim

cihan seker link' Alıntı:
Merhabalar. Belki daha önce bu konular acilmistir ancak tapatalk yüzünden eski konulari okuyamiyorum. Arabayi bi hafta önce aldim ve ilk kez yikayacagim. Yikamacaya vermek istemiyorum. Hem güvenmiyorum hem de 20 TL bayilmak istemiyorum. Sizler hangi urunleri kullaniyorsunuz? Paylasirsaniz çok sevinirim.

Bauhaus Tekzen gibi marketlerden veya benzinliklerden Sonax, Meguiars gibi markaların şampuanlarını temin edebilirsiniz.

Cilalı oto şampuanı,
Yıkama süngeri,
Kurulamak için mikrofiber bez (bimde satılanlar çok iyi) ;)

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt: Ynt: Ynt: Aracimi ilk kez yikayacagim

mucahitduran link' Alıntı:
Bauhaus Tekzen gibi marketlerden veya benzinliklerden Sonax, Meguiars gibi markaların şampuanlarını temin edebilirsiniz.

Cilalı oto şampuanı,
Yıkama süngeri,
Kurulamak için mikrofiber bez (bimde satılanlar çok iyi) ;)
Hepsiburadaya baktim simdi. Meguiars balmumu cilali şampuan 38 TL. Çok ucuzlari da var ama is görmez sanirim. Aslında sormak istediğim birkaç soru var. Arabayi yıkarken basınçlı su kullaniyor musunuz? Lastik ve jantlar için bir ürün uyguluyor musunuz? Bir de aracin iç gogsune herhangi bir şey sürüyor musunuz? Biraz uzun oldu ama ilk sifir aracim olduğu için titizleniyorum biraz :)

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sarı meguiars sampuan bu pahalı gelirse turuncu sonax alın, meguiars yıkama eldivni alın, kurulama için bimdekiler iş görür anck kullanmadan önce bir yıkayın ve etiketlrni kopartın 5 tanesi 6.5lira süper fiyat.
Ayrıca yıkamayı çift kovayla yapın, birde istersenz katı wax alabilesnz koruma için 3 ayda bir uygulasanız yeterli

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt:

Sagol yasin hocam. Peki araci sadece hortumlar duruluyor musunuz yoksa basincli suyla yikiyor musunuz?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tazzikli su iyidir ama araci yikarken plastik kisimlara cok yaklastirmayin örneğin kaputun uzerindeki siyah plastik aksama cok kolak iz olabiliyor orası

Yikamaciya mümkün mertebe vermeyin eğer eviniz yakinlarinda 1 TL ye tazzikli su tabancalari varsa oraya gidip tabancayi siz kullanin

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com

adRe J link' Alıntı:
Tazzikli su iyidir ama araci yikarken plastik kisimlara cok yaklastirmayin örneğin kaputun uzerindeki siyah plastik aksama cok kolak iz olabiliyor orası

Yikamaciya mümkün mertebe vermeyin eğer eviniz yakinlarinda 1 TL ye tazzikli su tabancalari varsa oraya gidip tabancayi siz kullanin
Sagolun hocam evimin yakininda iki benzin istasyonu var orada yikamayi planliyorum. Ama bu meguiarsin yikama eldiveni nerdeyse sampuanla ayni fiyat. Daha ucuzlari is görür mu acaba?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

cihan seker link' Alıntı:
Sagolun hocam evimin yakininda iki benzin istasyonu var orada yikamayi planliyorum. Ama bu meguiarsin yikama eldiveni nerdeyse sampuanla ayni fiyat. Daha ucuzlari is görür mu acaba?

Yıkama eldiveni hem sizin için kolaylık hem de aracınıza zarar vermez uygun kullanımıyla. Sünger de iş görür. Orhan (adRe J) kardeşimin de söylediği gibi tazyikli suyu lastik kısımlara (özellikle ön camın yanındakilere) yakından tutmamaya gayret gösterirseniz bir sıkıntı olmaz.

Bu arada disklerimiz çok mükemmel olmadığından yıkamaya başlamadan 10-15 dk. (Min.) beklerseniz soğumasını sağlayarak yamulmasını önlersiniz. Aracım 9.000 KM'deyken garantiden değiştirmiştim, sebep olarak diskler sıcakken su tutmak olarak tanımlamışlardı.!

Kolaylıklar diliyorum :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com

mucahitduran link' Alıntı:
Yıkama eldiveni hem sizin için kolaylık hem de aracınıza zarar vermez uygun kullanımıyla. Sünger de iş görür. Orhan (adRe J) kardeşimin de söylediği gibi tazyikli suyu lastik kısımlara (özellikle ön camın yanındakilere) yakından tutmamaya gayret gösterirseniz bir sıkıntı olmaz.

Bu arada disklerimiz çok mükemmel olmadığından yıkamaya başlamadan 10-15 dk. (Min.) beklerseniz soğumasını sağlayarak yamulmasını önlersiniz. Aracım 9.000 KM'deyken garantiden değiştirmiştim, sebep olarak diskler sıcakken su tutmak olarak tanımlamışlardı.!

Kolaylıklar diliyorum :)
Mücahit hocam diskler için çok sağol.