ARACIN TAVANINDA KUŞ PİSLİĞİ LEKELERİ

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
IMG_20200707_1946538c67aeed61f9aeaa.jpg

• Beğen
Tepkiler: Cemil

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bendeki kuş pislikleri böyle. @Cemil abi öyle attırıyor ki verniği de boyayı da. Bazı kuşlar özellikle etçil olanların kakaları asitik oluyor. Sıcak güneşle birlikte anasını ağlatıyor.
Yantarafımda güvercin bakıyorlar ve aracımda ağaç altında duruyor..Genelde kuşlar pisliyor....Bazen bir hafta aracım yatıyor...Bu süreçte birçok kez kurumuş kuş pisliğine denk geldim..Sıcak suya bir bez koyuyorum ve bezi kuş pisliğinin üzerinde yaklaşık 1-2 dakika bekletiyorum...Sonra çok rahat bir şekilde çıkıyor...Eğerki kuş pisliği düzgün bir şekilde silinmezse boyayı ve verniği alması mümkün..Benim demek istediğim 1-2 hafta bekleyen kuş pisliği direk boyayı veya verniği yemez..Silerken yanlış uygulama alır boya ve verniği...

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
bulursan bana da haber ver kardeş :) bursadan çıkıp gelirim :)
Bir diğer tavsiye ise Youtube'da videoları var Tarcanlar Ekspertiz numarasını da veriyor 30 yıllık kaporta ustası telefonla ulaş anlat durumu kesinlikle ne yapabileceğin konusunda yardımcı oluyor.

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı durum var pasta cila yaptırınca gider dedim ama daha beter oldu. Önceden çok belli değildi pasta ve ciladan sonra aracın rengi meydana çıktı ve kuş pislikleri daha belirgin oldu yapacak bir şey yok zamanla alışacağız herhalde.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuş pisliği henüz daha ıslakken içerdiği asitten dolayı zarar verir. Kuruduktan sonra kurumuş kuş pisliğinin verniğe bir zararı olmaz. Bunun için aracın cilasını ya da seramiğini eksik etmemekte fayda var ama cila ya da seramik kesin bir çözümden ziyade pisliğin zarar vermesi için gereken süreyi uzatmış olursunuz. Sonuçta o pisliğin içindeki asit temas ettiği pek çok şeye zarar verecektir. Bu arada fotoğraflardaki lekeler için 5000 numara olan piyasada yıldız tip olarak bulabileceğiniz zımparalardan öneririm. Aynı zımpara Sonax Çizik Giderici Set' in içinden de çıkmakta. Bu zımpara ile o lekelerden rahatça kurtulabilirsiniz. Boyaya gerek yok muhtemelen bu set işinizi görür. Zımpara lafını duyunca da endişe etmeyin, 5000 numara zımpara ile boyayı kazımak için özel bir beceriye sahip olmak gerekiyor kağıt dokusundan hallice bir kum yapısına sahip elinize alıp kontrol ederseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kuş pisliği henüz daha ıslakken içerdiği asitten dolayı zarar verir. Kuruduktan sonra kurumuş kuş pisliğinin verniğe bir zararı olmaz. Bunun için aracın cilasını ya da seramiğini eksik etmemekte fayda var ama cila ya da seramik kesin bir çözümden ziyade pisliğin zarar vermesi için gereken süreyi uzatmış olursunuz. Sonuçta o pisliğin içindeki asit temas ettiği pek çok şeye zarar verecektir. Bu arada fotoğraflardaki lekeler için 5000 numara olan piyasada yıldız tip olarak bulabileceğiniz zımparalardan öneririm. Aynı zımpara Sonax Çizik Giderici Set' in içinden de çıkmakta. Bu zımpara ile o lekelerden rahatça kurtulabilirsiniz. Boyaya gerek yok muhtemelen bu set işinizi görür. Zımpara lafını duyunca da endişe etmeyin, 5000 numara zımpara ile boyayı kazımak için özel bir beceriye sahip olmak gerekiyor kağıt dokusundan hallice bir kum yapısına sahip elinize alıp kontrol ederseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

Tavan için olabilir denerim ama boyanın kalktığı yerler daha çok. Şu zımparayı bulayım bi diğer ürünlerin muadili var elimde.

teamsah3214

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bir çok forumda gördüm herkes aynı şeyden şikâyetçi özellikle yaz aylarında oluyor...direk güneş ışığıyla temas edince oluyor...eski aracımdada kuş pislikleri kalıyordu üzerinde 10-15 gün gram bir şey olmadı ama araba gölgede ağaç altı vs.... durduğundan direk güneş ışığıyla temas etmediğinde boyayı yakmıyordu...ama direk kuş pisliği güneş ışığı yiyince sonuç böyle oluyor işte...siz siz olun gördüğünüz an temizleyin

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bir sanatsal kuş çalışması da benden
IMG_20200708_080020131405cb652b7f09.jpg

İki üç tane daha var ama en kötüsü bu çamurluktaki