Araçtan gelen yoğun mazot kokusu!!!!!!!!!!!!

1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Araçtan gelen yoğun mazot kokusu!!!!!!!!!!!!

1.3 cdti 'ın egzoz kokusu güzeldir aslında  :D hayırdır inşallah.. bir zamanlar 1.3 cdti araç kullanmıştım.rahatsız ediciliği bırakın hatta yumuşak bir koku salardı. dpf denilen şeyden kaynaklanıyor olabilir..bir servise sorun derim..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuyu nihayetlendirdik arkadaşlar artık  :)  koku DPF kaynaklanıyormuş olağan bir durummuş sizlerind ebaşına gelebilir.  panik olmayın :)

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de bir kere kendiliğinden oldu park sırasında rölantide, bir kere de uyarı vererek bana temizlettirdi sistem:)sokak arasında 1.viteste 3000 d/d aynı parsel etrafında 7-8 defa döndüm:)
bundan sonra DPF alarmı verelim bence ecoFLEXci arkadaşlar...sabit bir konu da oluştursak mı ne..
geçmş olsn sn.avukatakın..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daskinoglu link' Alıntı:
bende de bir kere kendiliğinden oldu park sırasında rölantide, bir kere de uyarı vererek bana temizlettirdi sistem:)sokak arasında 1.viteste 3000 d/d aynı parsel etrafında 7-8 defa döndüm:)
bundan sonra DPF alarmı verelim bence ecoFLEXci arkadaşlar...sabit bir konu da oluştursak mı ne..
geçmş olsn sn.avukatakın..
Teşekkür ederim hocam :)

wazdano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sn.avukatakın
bende de bir kez dpf temizleniyor sürmeye devam edin uyarısı verdi .zamanım yoktu eve gelip aracı garaja çekmek zorundaydım uyarı ekrandan kalkmadan aracı sop ettim. Ertesi sabah yeşilyurta hastanhaneye giderken yaklaşık 8-10 km lik bir kullanım sonucundsa uyarı kalkmıştı. Bu olay araç 400 km. de iken gerçekleşmişti ve bir daha dpf temizlenme uyarısı vermedi şuan 1150 km deyim.