Arıza

Bllakgn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Opel astra 1.6 CD manuel aracımda şöyle bi sıkıntı var aracım tüpte gaz alıp verme yapıyor ama benzinde yapmıyor bi kaç ustaya gösterdim bu soruyu bilgisayara bağladı aracın gaz kelebeğine düşük voltaj geliyormuş bu sorunu nasıl çözebilirim ve hangi tamirci çözebilir yardımcı olursanız sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
benzinde yapmıyorsa tüp sistemine bakılmalı enjektör yapar basınc yapar ayarsızlık yapar düşük basınc ve ayar var ise araba rolantide tutmaya çalışır al ver yaptırır nedenleri var ama benzinde yok diyorsunuz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gaz keleği sökülür ve lehimleri tazelenir düzelir ama bunu benzindede yapması gerekli

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin arıza LPG de gibi. LPG sisteminde pipo sistemi varsa oringlerine baktırın. Burdan hava aldığında rölantide düşme yaşanıyor. Ama sizin ki gaz verme şeklindeymiş. Hava emiş borularını kontrol edin. Yırtılma gevşeme olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bllakgn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece bu sorunu gazda yapıyor benzinde yapmıyor tüp enjektörlerini değiştirdim ama aynı beyinle ilgili olabilir mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tüp regülatörüne bakın gerekirse onu değişin tüp yenimi takıldı

Bllakgn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok tüp yeni değil ama gaz kelebeğini temizletmiştim zaten tamirciler beyin ile ilgili olabilir diyorlar ama hiç LPGye baktırmadım

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğini cihazla tanıtsınlar birde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdi o kelebeği söken usta arası temizlensin diye bastırırsa koçin ile kalibre edilmesi gerekir ama siz sadece lpg de yapıyor diyorsunuz bujiler değişti mi lpg enjektörleriniz yeniymiş lpg regülatörüne bakılmalı 2 3 yıl olduysa miladi dolmuş olabilir sonrasında gerekirse lpg beyni ama pek sanmam genelde lpg regülatörü tamircilerinde değimiyle beyni bakılmalı lpg basıncı düzgünlü lpg koşulları değişmesi gerekebilir lpg beyni düzgün ısınmıyor olabilir

Bllakgn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG ile ilgili sanırsam