Arka Kapı Hoparlör kasnağı...

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka Kapı Hoparlör kasnağı...

MuratS link' Alıntı:
arkadaşlar bnm arkada hoparlör varmış??? Bugn fader ı denedim güçsüz de olsa hoparlörüm varmış sevinsemmi üzülsemmi bilemedm :)

Editionlarda bulunan cd 300 ses sisteminde yok diğer donanımlarda var.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Editionlarda bulunan cd 300 ses sisteminde yok diğer donanımlarda var.

ama çok cansız hiç tatmin etmedi hatta öyleki önden gelen sesler bastırdığı için arkada hoparlör olmadığını sanıyordum şimdiye kadar :D fader deneyince ortaya çıktı.. En kısa zamanda değiştirmek şart oldu  dancee

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

kenangokhan link' Alıntı:
Arka kapıda tesisat kablosu olduğuna bende kesin gözüyle bakıyorum hoparlör yuvasının alt kısmında sabitlenmiş ucu değişik soketli bir kablo olacak, yalnız resimden mi yoksa öyle mi bilmiyorum hoparlör gözüme küçük geldi 13 cm sanırım. Kullanabilirsiniz ama mdf kasnak kestirmeniz gerekir.
Elimde eski aracım için yapılmış, mdf kasnak davar. Ölçü 16 cm, resimde biraz küçük gibi görünüyor :)

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

MuratS link' Alıntı:
arkadaşlar bnm arkada hoparlör varmış??? Bugn fader ı denedim güçsüz de olsa hoparlörüm varmış sevinsemmi üzülsemmi bilemedm :)

Sport donanım da zaten olması lazım. Edition ve Enjoy Plus larada arkada maalesef hoparlör yok. Donanımda 4 hoparlör diyor ama ön konsoldaki tizleri de hoparlörden saydıkları için 4 hoparlör oluyor :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uygulamayı 2 ay kadar önce edition aracıma yaptım 100 TL civarı pioneer hoparlör satın aldım... Arka kapıda tesisat çıkmadı önden yeniden tesisat çektik Hatta gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama aracımda öndeki sokette metal iletkenlerin olması gerekiyordu soketin içindeki arka kapıya giden kablo için metal iletken bile yoktu yuvası var ama içine metal koymamışlar

Bizde başka bir aracın soketinin içindeki metal tutuculardan 2 tane aldık olması gereken yere koyduk çok sağlıklı bir şekilde hallettik. metal kısımdan kastım dişi ve erkek yuvanın birbirine geçmeli kısmı resimdeki gibi
27kraE.jpg

Hoparlörler sıradan ama ses gerçekten çok farkediyor arka kapılardada olunca kasnak kullanmadım direk saca monte ettik bir problem yaşamadım henüz

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bir soru arka hoparlörler kaç cm çaplı alıp takacağımda teşekkürler.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

kontplus link' Alıntı:
Peki bir soru arka hoparlörler kaç cm çaplı alıp takacağımda teşekkürler.
Hoparlör çapı 16,16.5,17 cm olabilir.

Kasnak kullanmadan kesinlikle hoparlör takmayın, saca monte edilen hoparlörden verim alamazsınız.

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler, arka hoparlörün üstüne eskisini boşayıp yeni gelin getireceğim öndekileri daha dün kendi ellerimle değiştirdim marka mütevazi marka Pioneer. Ama sesin fazlasıyla netleşmesi arkalarında gitmesi gerektiklerini söyledi bana. Ama esasen parası önemli değil bana bass versin yeter marka ne olabilir sizce.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

kontplus link' Alıntı:
Teşekkürler, arka hoparlörün üstüne eskisini boşayıp yeni gelin getireceğim öndekileri daha dün kendi ellerimle değiştirdim marka mütevazi marka Pioneer. Ama sesin fazlasıyla netleşmesi arkalarında gitmesi gerektiklerini söyledi bana. Ama esasen parası önemli değil bana bass versin yeter marka ne olabilir sizce.
Marka çok önemli değil sistemin çıkış gücü zayıf olduğu için baslar zayıf olacaktır. Sesi iyileştirmek için ilk yol multimedya sistem taktırmak. Orijinal sistemin çıkış gücü çok düşük.