Arka kapi hoparlor onerisi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka kapi hoparlor onerisi

BÜLENT link' Alıntı:
Disardan alacaginiz kolonlarin uzerinde tweter olmamasina dikkat edin yoksa cok cirtlak bi ses verir.

Katılıyorum kardeşime.

Kapılarda bas sesler aşağıdan tiz sesler yukarıdan gelirse müziğin tonları daha net algılanır, 2 ya da 3 yollu hoparlörler genelde kapıda değil arka cam önündeki yatay alanlarda tercih edilirler.

Müzik setlerinin kullanım klavuzlarında bile "müzikteki bas tonları daha iyi duymak için hoparlörler aşağıda ve duvara yakın, tiz sesler için yukarıda konumlandırılmalıdır" yazardı eskiden.

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu hafta sonu arabamın ön ve arka hoparlörlerini değiştirdim önce hoparlör yuvalarına mdf kasnak yapıp hava boşluklarını kapattık ve montajı kolaylaştırdık.önce SONY denedik beğenmedim sonra JBL-PIONEER- denedik sonuç aynı en son CADANCE taktık ve bitirdik fakat sonuç hep aynı

Sonuç olarak akustik artıyor fakat bas olayı tamamen kayboluyor biraz zorlayınca DIRRRRTTTTT lamaya başlıyor arkadaşımın astrasıyla deneme yaptık aynı şarkıyı  TİZ 12 MID -4 BAS 6 VOLUME 40 yaptık orjinal hoparlörleri hiç zorlanmadan gayt baskı tizli çaldı  fakat benimki akustiği gayet iyi olmasına rağmen o dırrtttlamaları anca BAS 0 a gelince biraz kesebildik.Teyibimizin çıkışı çoookkk düşük geliyor yetmiyor yani anfi olmadan sakın sistemle oynamayın derim ben bu kanıya vardım anfi de ön hoparlörler de uyarı seslerini bildiğiniz davul zurnayla çalıyormuş gibi bir hale getiriyor bunu da hesaba katmanızı gerektiriyor harici bir hoparlör koyacak yer de malesef yok

Toplamda 350 TL harcadım üstüne soğuk su içtim ve keşke eski haliyle kalsaydı dediğim müthiş bis ses sistemim oldu  ;D

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Arkadaşlar bu hafta sonu arabamın ön ve arka hoparlörlerini değiştirdim önce hoparlör yuvalarına mdf kasnak yapıp hava boşluklarını kapattık ve montajı kolaylaştırdık.önce SONY denedik beğenmedim sonra JBL-PIONEER- denedik sonuç aynı en son CADANCE taktık ve bitirdik fakat sonuç hep aynı

Sonuç olarak akustik artıyor fakat bas olayı tamamen kayboluyor biraz zorlayınca DIRRRRTTTTT lamaya başlıyor arkadaşımın astrasıyla deneme yaptık aynı şarkıyı  TİZ 12 MID -4 BAS 6 VOLUME 40 yaptık orjinal hoparlörleri hiç zorlanmadan gayt baskı tizli çaldı  fakat benimki akustiği gayet iyi olmasına rağmen o dırrtttlamaları anca BAS 0 a gelince biraz kesebildik.Teyibimizin çıkışı çoookkk düşük geliyor yetmiyor yani anfi olmadan sakın sistemle oynamayın derim ben bu kanıya vardım anfi de ön hoparlörler de uyarı seslerini bildiğiniz davul zurnayla çalıyormuş gibi bir hale getiriyor bunu da hesaba katmanızı gerektiriyor harici bir hoparlör koyacak yer de malesef yok

Toplamda 350 TL harcadım üstüne soğuk su içtim ve keşke eski haliyle kalsaydı dediğim müthiş bis ses sistemim oldu  ;D

İlk bağlamamda ters bağlamışım ve söylediğiniz gibi basları yutuyordu teyp sonra + - düzelttim düzgün bas veriyor (sony hoplarlor kullandım) ancak sisteme sonradan dahil ettiğimiz için illaki teyp buna yetersiz geliyor amfi kullanmak gerekiyor. şu haliyle MID 0 BAS +6 TİZ 12 volume 40-45 (müziğe göre değişiyor) gayet güzel ses veriyor.

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
İlk bağlamamda ters bağlamışım ve söylediğiniz gibi basları yutuyordu teyp sonra + - düzelttim düzgün bas veriyor (sony hoplarlor kullandım) ancak sisteme sonradan dahil ettiğimiz için illaki teyp buna yetersiz geliyor amfi kullanmak gerekiyor. Şu haliyle MID 0 BAS +6 TİZ 12 volume 40-45 (müziğe göre değişiyor) gayet güzel ses veriyor.

Yok + - sorunum yok ve ses kötü değil benim demek istedim zorlandığı zaman aynı standartlarda orjinaller sorun çıkarmıyor ama takılanlar sorun yaratıyor bazı şarkılarda baslar gaha bi pasif kalıyor onlar da zaten çok sorun olmuyor çünkü öyle şarkıların seside açılmıyor kulak tırmalıyor orjinal track cd lerdede fena değil ama radyo ve mp3 de facia bası kısarsanız tamam volume yüklenmeye izin veriyor ama bi gerçek var ki sanat müziği bile dinlerken belli bir oranda bas alamazsanız müziğin bütün tadı kaçar. Ben gümbür gümbür istemiyorum volume yetecek kadar olsun yeter ama olması gerekenden en az 5 desibel alttan geliyor bas.
Orjinal teyp'i 7 w falana çıkış veriyor hoparlörüde ona göre olduğu için doyura biliyor ama dışardan Tweeter bile bağlasanız gücü yetmiyor

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Yok + - sorunum yok ve ses kötü değil benim demek istedim zorlandığı zaman aynı standartlarda orjinaller sorun çıkarmıyor ama takılanlar sorun yaratıyor bazı şarkılarda baslar gaha bi pasif kalıyor onlar da zaten çok sorun olmuyor çünkü öyle şarkıların seside açılmıyor kulak tırmalıyor orjinal track cd lerdede fena değil ama radyo ve mp3 de facia bası kısarsanız tamam volume yüklenmeye izin veriyor ama bi gerçek var ki sanat müziği bile dinlerken belli bir oranda bas alamazsanız müziğin bütün tadı kaçar. Ben gümbür gümbür istemiyorum volume yetecek kadar olsun yeter ama olması gerekenden en az 5 desibel alttan geliyor bas.
Orjinal teyp'i 7 w falana çıkış veriyor hoparlörüde ona göre olduğu için doyura biliyor ama dışardan Tweeter bile bağlasanız gücü yetmiyor

O konuda haklısınız, orjinalini değiştirince takviye kullanmak şart hale geliyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dacia ma arkalara 13cm Pİoneer taktırdım hoparlör + işçilik yaklaşık 80 liraya maloldu.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Dacia ma arkalara 13cm Pİoneer taktırdım hoparlör + işçilik yaklaşık 80 liraya maloldu.

Hayırlı olsun 80Tl çok iyi fiyat.

Ben sorduğumda JBL için 150Tl dediler. Fiyatın yüksekliğinide 1 saat ten fazla işçilik almasına bağlamışlardı. Henüz taktırmadım ama yakın zamanda bende taktırırım sanırım.