Aşırı yakıt tüketimi çözülemiyor

• Konuyu başlatan kartalbey84
  • Başlangıç tarihi

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben fiesta dan geçtim bana ultra lüks geldi. Daha önce de punto, elantra kullandım. Onlara nazaran da ultra lüks . Aracın yol tutuşu çok iyi. Teknolojik anlamda tabiki eksiklikleri çok ama satın aldığımız fiyata göre ederi de bu. Şu an i20 ler bile 230.000 TL ama hayalet ekran falan her türlü özellik var. Aracın boş ağırlığı benim ruhsatta 1497 kg yazıyor. Passat bile daha hafif. Kapılarda çelik bariyer var. Bunlar etkiliyo ama güvenlik için iyi birşey. Ancak yine de ağırlık yakıt tüketimini etkiler. Ben şahsen LPG taktırmam hele ki turbo motorlu bir araca hiç önermem. Elbet arııza çıkartır. Ben alırken corolla ve astra arasında kaldım 0 focus bulsaydım bayi de onu kaçırmazdım. Çünkü kasası yeni ama Astra da iyi bir arabadır.
Çok doğru anlatmışssın 🙏

• Beğen
Tepkiler: inspector7

SaltukZeybek

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba astra 1,6 dizel otomatik k kasa aracımda 1-2 hafta önce benim aracım 2 katı yakıt yakıyor ama gösterge 5,9- 6,1 olarak gösteriyor sorunun kaynağını bulan çözen var mı? Daha önce 14 litre benzinle 300-350 km yapıyordu 38 tl litresi şimdi 100 km de 12 lt yakıyor. Arıza ışığı yanmıyor, çekişi normal gibi, mazot kokusunda duymadım hiç bilgisi tecrübesi olandan yardım bilgi rica ederim