Astra 1.3 CDTI termostat

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba Astra h 1.3 CDTI aracım var bu gece 50 kilometre kadar yolculuk yaptım 130 sabit hızda araç 80 derecedeydi ayağımı gazdan çekip boşa biraktigimda 75 lere kadar düşüyor düşük hızlarda en dusuk 73 derece gördüm hava 2 derece normal mi?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Astra h 1.3 CDTI aracım var bu gece 50 kilometre kadar yolculuk yaptım 130 sabit hızda araç 80 derecedeydi ayağımı gazdan çekip boşa biraktigimda 75 lere kadar düşüyor düşük hızlarda en dusuk 73 derece gördüm hava 2 derece normal mi?
Hocam ayağınızı gazdan çektiğinizde ısı düşüyorsa termostat arızalı demek. Siz yine tekrar kontrol edip takip edin , sıkışık trafikte ısı yükselip , yol açıldığında ısı düşüyorsa termostat açık demektir. Ayrıca yakıtta bir miktar fark edilir artış oluyor. Bu meret en çok soğukta kendini belli ediyor.Ben son zamanlarda çok yaşamıştım ihmal edip erteledim, en son uzun yolda termostat komple gitti. Yeni başıma geldi. Behr marka orijinal üretici ürünle değişim yapıldı. Araç en fazla 10 dk da 88 dereceye geliyor 1. Kademe kalorifer ayarında bile içerisi hamam oluyor :) hiç ertelemeden değiştirmenizi tavsiye ederim. 2.000 TL verip 4 amortisör değiştirdim ama inanın 350 TL’ lik termostatın konforunu vermedi 😂

• Beğen
Tepkiler: Readerps

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam ayağınızı gazdan çektiğinizde ısı düşüyorsa termostat arızalı demek. Siz yine tekrar kontrol edip takip edin , sıkışık trafikte ısı yükselip , yol açıldığında ısı düşüyorsa termostat açık demektir. Ayrıca yakıtta bir miktar fark edilir artış oluyor. Bu meret en çok soğukta kendini belli ediyor.Ben son zamanlarda çok yaşamıştım ihmal edip erteledim, en son uzun yolda termostat komple gitti. Yeni başıma geldi. Behr marka orijinal üretici ürünle değişim yapıldı. Araç en fazla 10 dk da 88 dereceye geliyor 1. Kademe kalorifer ayarında bile içerisi hamam oluyor :) hiç ertelemeden değiştirmenizi tavsiye ederim. 2.000 TL verip 4 amortisör değiştirdim ama inanın 350 TL’ lik termostatın konforunu vermedi 😂
Teşekkür ederim 1-2 hafta içinde bakım için gidicem onu da hallediyim bari

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim 1-2 hafta içinde bakım için gidicem onu da hallediyim bari
Rica ederim hocam, iyi akşamlar.

Corsawan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam termostat açık kalıyor arızalı büyük ihtimalle Behr marka tercih edin . Başka sitelere de bakın fikir olsun diye link bıraktım .
1.3 Astra H BEHR Termostat .

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu gece denedim aracı 82 derecede 3 km kadar dik bir yokuştan viteste olacak şekilde gaza basmadan bıraktım ve 72 dereceye kadar düştü ama 20km/h hızda aynı şeyi yaptım orda düşmedi ve rolantide çalışırken de düşmüyor sabit kalıyor

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu gece denedim aracı 82 derecede 3 km kadar dik bir yokuştan viteste olacak şekilde gaza basmadan bıraktım ve 72 dereceye kadar düştü ama 20km/h hızda aynı şeyi yaptım orda düşmedi ve rolantide çalışırken de düşmüyor sabit kalıyor
Hocam sağlıklı bir termostat asla 88 dereceden kolay kolay 75 derece düşmez.wahler yada behr marka termostatla değişim öneririm. Hiç beklemeyin ben uzun yolda bunun ceremesini çekim.

• Beğen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam çok fazla aracı boşa bırakmayın ani soğumalar bloğa zarar verir. Bozuk ise bir an önce değiştirin derim..

• Beğen